Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Kde nechybějí Vrátka, je o pohoštění postaráno

13.06.2013

Občanské sdružení Vrátka vstupuje do povědomí veřejnosti stále více i organizováním nejrůznějších akcí pro veřejnost. Především pak trhy tradičních řemesel a chráněných dílen. Ty připadají na každý poslední pátek v měsíci s výjimkou letní sezony. Období od června do srpna je vyhrazeno pro akce jiných pořadatelů, především města a Městského kulturního střediska Třebíč. Ale ani to neznamená pro Vrátka dobu oddechu, naopak!


„Dá se říct, že u ničeho důležitého, co se v Třebíči děje, nechybíme. Pořadateli jsme oslovováni ke spolupráci a pravidelně zváni k účasti, což je pro nás známkou určitého uznání našich zkušeností a snad i toho, že na naši přítomnost reaguje veřejnost příznivě,“ řekla Zdeňka Palátová, zakladatelka sdružení. „V našich stáncích vždy obsluhují hendikepovaní zaměstnanci Vrátek a hostům nabízejí občerstvení z naší kavárny a pekárny, a také rukodělné výrobky, které pocházejí od zdravotně znevýhodněných osob,“ doplnila předsedkyně sdružení Irena Rybníčková. Nutno dodat, že tyto podniky připadají z velké části na víkendové dny, které jsou pro většinu společnosti dnem volna. To, že se v nich dobrovolně angažují lidé se zdravotním postižením, je proto nutno brát s velkým respektem.

A kde všude můžeme Vrátka v nejbližší době potkat? „Maraton pracovních víkendů pro nás začíná tuto sobotu na setkání historických vozů na zámku v Jaroměřicích. Ve středu 19. června budou Vrátka prezentovat své činnosti veřejnosti na Karlově náměstí v rámci veletrhu sociálních služeb „Člověk k člověku“. V sobotu 22. června budeme v Pasáži zajišťovat občerstvení na závěrečném koncertu taneční skupiny Arabes, pro niž chystáme také dekoraci sálu a děkovné kytice. Na to navážeme v posledním červnovém víkendu Svatoprokopskou poutí, která bude velkou akcí MKS a bude situována do areálu baziliky sv. Prokopa. A konečně prázdniny zahájíme rovněž ve spolupráci s MKS účastí na Oživeném židovském městě, které proběhne 12. ? 14. července v koloritu třebíčské židovské čtvrti, která je takříkajíc naším domovským sídlem. Velmi rádi přivítáme hosty třebíčských kulturních akcí nejen na našich stáncích, ale i v chráněné kavárně Vrátka,“ dodala Zdena Palátová

Autor: Vrátka
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk