Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Korejští dobrovolníci přijeli pomáhat

09.08.2018

TŘEBÍČ (evu) - Studenti z Koreji přijeli v pondělí do Třebíče dělat dobrovolníky a pomáhají například v Dobrovolnickém centru STŘED v organizacích se sociálních zaměřením, jako je Domov pro seniory Třebíč - Koutkova - Kubešova, p. o. a Denní centrum Barevný svět, o. p. s.


Dvacet čtyři těchto studentů bude také pomáhat na hřišti Fotbalové školy Třebíč nebo také na hokejovém stadionu SK Horácká Slavie. KHNP věnovala peníze Fotbalové škole a také SK Horácké Slavii na nákup sportovního náčiní a oblečení pro malé sportovce. „Do Třebíče přiletěli na 2 týdny korejští studenti a budou pomáhat v neziskovkách a v domově pro seniory. Ve čtvrtek 16. 8. přiletí i viceprezident KHNP. Proběhne jednání se starosty a přijetí na radnici v Třebíči. V ten stejný den bude také Energetický festival v Borovině,“ řekla Eva Fruhwirtová.

„Dobrovolnické centrum STŘED, z. ú. se účastnilo v loňském roce podobné akce, kdy zastřešovalo 35 jihokorejských dobrovolníků, kteří vykonávali dobrovolnické aktivity v organizacích se sociálním zaměřením na území Kraje Vysočina. Vzhledem k dobře nastavené spolupráci a kvalitnímu zaštítění jsme byli letos osloveni k pokračování,“ řekla koordinátorka Dobrovolnického centra Magdalena Bulová.

Autor: evu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk