Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Koupaliště na sebe letos vydělalo

07.10.2013

Jaroměřice nad Rokytnou - Koupaliště v drtivé většině měst jsou každoročně prodělečná a radnice je musí vesměs dotovat. Výsledek koupaliště v Jaroměřicích nad Rokytnou je tak zcela určitě raritou. „Ještě to nemáme úplně spočítané, ale zdá se, že naše koupaliště letos vydělalo,“ prozradil starosta města Jaroslav Soukup. A to i po odečtení dotace 140 tisíc korun, kterou město koupališti dalo.


Letos jaroměřické koupaliště navštívilo 19 tisíc lidí a tržby dosáhly 1,3 milionu korun. Pro srovnání v roce 2012 navštívilo koupaliště 13 tisíc lidi a tržby dosáhly 580 tisíc korun. „Hodně se na tom podepsala nedávná rekonstrukce koupaliště,“ připomněl starosta. Ta proměnila koupaliště v moderní odpočinkovou zónu. „Hodně také pomohl bufet, který si město vzalo pod sebe,“ dodal Soukup. Svůj vliv samozřejmě mělo i letošní skvělé letní počasí. „Bylo tu i několik odpolednícha večerních akcí. Z koupaliště se tak stává multifunkční zařízení,“ dodal.

„Jsem rád, že se nám podařilo výrazně ztrátové koupaliště přivést k zisku,“ pochvaloval si starosta s tím, že radnice hodlá i nadále do koupaliště investovat. Na příští rok se například uvažuje o tobogánu, který si přejí hlavně děti. „Lidé to vnímají. Jezdí sem návštěvníci nejen z okolních obcí, ale třeba i z Moravských Budějovic a Třebíče,“ doplnil. I vstupné je tu velmi přijatelné. „Základní vstupné je čtyřicet korun pro dospělé a třicet korun pro děti,“ prozradil Jaroslav Soukup.

Jaroměřické koupaliště je i zajímavým zaměstnavatelem. V sezoně tu totiž pracovalo až dvacet lidí.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk