Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Třebíčský trenér Petr Vašíček si může vyřvat hlasivky, na divizních výsledcích jeho týmu to ale vůbec nic nemění.
(foto: mm)

Krutý výprask za nemocnicí

23.05.2018

Třebíč - Další debakl utrpěli ve středečním vloženém šestnáctém kole Moravskoslezské divizní skupiny D hráči Horáckého fotbalového klubu Třebíč. Ti na svém hřišti za nemocnicí hostili jednoho z aspirantů na postup do třetí ligy ze Žďáru nad Sázavou. Zkušený favorit domácí mladíky na modrém terénu ani trochu nešetřil, už do poločasu vedl o tři góly a po změně stran dalších pět přidal. Na ostudné porážce beznadějně posledního celku divizní tabulky nic nezměnila ani čestná branka Daniela Doležala. Na podzim prohráli Třebíčští ve Žďáře 0:8, a tak na krajského rivala nebudou v této sezóně vzpomínat rádi.


Na první gól si hosté museli počkat jen něco málo přes čtvrt hodinu, to když se po rohu poprvé prosadil Vopršal. Za dvě minuty přidal druhý gól střelou bez přípravy Sodomka a za další tři minuty to bylo po Nedvědově přímém kopu už o tři branky.

Na začátku druhé půle přidal svůj druhý gólový zápis Vopršal a pak se čestné branky dočkali i domácí mladíci. Jenomže jen tři minuty po Doležalově gólu přišla rychlá odpověď Henzla a na hrozivých 1:8 pak upravil během čtvrt hodiny dalšími třemi góly Vopršal.

Třebíčskému trenérovi se osmigólový výprask nemohl hodnotit snadno. „Naplno se ukázalo, že s hráči dorosteneckého věku se se špičkovými divizními týmy strašně těžko hraje. Soupeř byl výborný na baloně, měl výborný pohyb a vůbec nás nešetřil, ani když vysoko vedl. My jsme naopak byli po každém inkasovaném gólu pořád víc psychicky dole, až jsme byli rádi, že ten zápas skončil,“ říká Petr Vašíček, který nemohl do sestavy zapracovat vysokoškoláky Karáska a Lorence. „Myslím, že by to o moc lepší nebylo, i kdyby hráli. Výsledek by byl asi podobný. V situaci, co jsme, kdy mužstvo soutěž už jen dohrává a chystá se na další ročník, je potřeba vyzkoušet všechny kluky, aby bylo vidět, jestli se s nimi dá počítat.“ Na střídačce pak měl trenér už jen dvacetiletého Michala Sáčka a šestnáctiletého Vojtěcha Benceho a stejně starého gólmana Lukáše Šplíchala. „Je to na divizi strašně málo, ale člověk musí pracovat s tím, co má. Bohužel, středy jsou pro trenéry náročné, protože pokud jsou studenti na škole daleko, prostě nepřijedou. Ve středu to tak byla z nouze ctnost, abychom na té lavičce aspoň někoho měli. Počítat se musí se zraněním, tak to prostě je,“ uzavřel hodnocení celkově sedmnácté porážky v sezóně Petr Vašíček.

O uplynulém víkendu pak měli třebíčští fotbalisté volno. Hrát totiž měli s Tišnovem, který se z prvního místa tabulky v polovině soutěže odhlásil a je prvním sestupujícím do krajského přeboru. Ze dvou skupin moravských divizí ho budou následovat další čtyři týmy, z nichž jedním z nich bude už zcela jistě třebíčský Horácký fotbalový klub.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk