Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Mladou řidičku museli hasiči z vozu vystříhat

10.01.2019

ČERVENÁ HOSPODA (pch) - K dopravní nehodě došlo v sobotu 5. ledna krátce po deváté hodině dopolední na silnici mezi Červenou Hospodou a krahulovským silem. Řidičku osobního automobilu museli z vozu vyprostit hasiči za použití hydrauliky.


„Z havarovaného vozidla museli hasiči zraněnou zaklíněnou řidičku vyprostit za použití hydraulického nářadí. Ihned po vyproštění byla zraněná žena předána do péče zdravotníků,“ potvrdila tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.

Podle slov policejní tiskové mluvčí Dany Čírtkové devatenáctiletá řidička projížděla s vozidlem Ford Fiesta ve směru od Markvartic na Červenou Hospodu. Nepřizpůsobila rychlost jízdy a při projíždění levotočivou zatáčkou nezvládla vozidlo na povrchu komunikace souvisle pokryté rozbředlým sněhem. „Vozidlo uvedla do smyku, ve kterém přejela za pravou krajnici a dále mimo komunikaci, kde střechou vozidla narazila do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky, která musela být z vozidla vyproštěna a následně převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Brně,“ prozradila Dana Čírtková.

Vzhledem k charakteru zranění u řidičky nebylo možné provést na místě nehody dechovou zkoušku, proto byl zajištěn odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši přesahující 21 000 korun. „Další okolnosti nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Třebíč,“ dodala policejní mluvčí. Foto: HZS KV

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk