Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Moravské Toskánsko v knihovně

08.11.2018

Třebíč (ap) - Šestnáct barevných fotografií nabízí k vidění výstava „Krajina Moravského Toskánska“, kterou pro třebíčskou městskou knihovnu připravil fotograf Jaroslav Hedbávný.


Moravské Toskánsko je oblast jihozápadně od Kyjova. Vyznačuje se zvláštní zvlněnou krajinou, která při správném osvětlení vypadá velmi atraktivně. Proto se oblast stala středem zájmu fotografů z celého světa, podobnost s italským Toskánskem jí pak přinesla název, který je už dnes oficiální. Moravské Toskánsko bylo dokonce označeno jako jedno z padesáti nejfotogeničtějších míst světa.

Třebíčský fotograf a ředitel divize Vodárenské akciové společnosti Jaroslav Hedbávný se stal díky zdařilým fotografiím z těchto míst vítězem čtrnáctého ročníku celorepublikové fotosoutěže Photographia Natura pro rok 2017. Tématem soutěže, pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava, byly Linie v krajině.

„Jezdím už roky po České republice a hledám zajímavá místa. Jedno z těch hodně zajímavých míst, které jsem objevil ještě v době, než se o něm začalo až moc hovořit, byla zvláštně zvlněná krajina jihozápadně od Kyjova. Je to už víc než pět let. V okolí Šardic, Hovoran a Svatobořic je krajina opravdu hodně zajímavá svým reliéfem, zvláštním zvlněním. Zajímavá je zvláště při nízkém osvětlení ráno v podvečer při západu slunce, kdy nízké světlo nádherně vykreslí tu plastičnost. Jezdím tam už několik let a v poslední době už je to bohužel hodně známá lokalita,“ řekl Hedbávný počátkem letošního roku v rozhovoru pro Horácké noviny, který je i jednoduchým katalogem a průvodním slovem k výstavě. Výstava je nainstalovaná v hudebním oddělení knihovny na Hasskově ulici. Vstup zdarma.

Foto HoN: Arnošt Pacola

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk