Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Motorkami rozryli chráněné údolí

21.05.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Divoká Oslava pod Náměští je malebným a panenským koutem přírody. Za tamními krásami, které ve svých meandrech vytváří do údolí hluboce zaříznutá řeka, se sjíždějí trampi, turisté či cykloturisté z celého Česka. Bohužel do údolí občas zavítá i nevítaná návštěva. Podobně jako tomu bylo začátkem května, kdy sem vtrhla partička motokrosařů, aby zničila vše, co se jim dostane do cesty.


Údolí řeky Oslavy pod Náměští nad Oslavou získalo vyšší stupeň ochrany. Od 1. prosince 2019 je kaňon s příkrými stráněmi a nevšedními věkovitými porosty novou Národní přírodní rezervací Divoká Oslava. To ale neodradilo pětici motorkářů, kteří vyrazili do údolí Oslavy za adrenalinovým zážitkem. „Nejdřív jsme je s kamarády jen slyšeli, mysleli jsme, že se pohybují na druhé straně řeky po turistické cestě. Ani nás to nepřekvapilo. Bohužel tu na motorkáře narážíme poměrně často,“ řekla Horáckým novinám očitá svědkyně jejich řádění Jana Sochorová. „Museli se pohybovat už někde od Čertova mostku od Zňátek, zanechali tam po sobě vyježděné stopy,“ dodala.

K údivu mladých lidí, pobývajících v blízkosti trampského srubu, známého pod názvem Umírayda, se parta motorkářů vydala od řeky strmým stoupáním těsně kolem nich. „Projeli kolem nás a snažili se nad námi vyjet po skalce, kudy se snad ani projet nedá.

Více v tištěných novinách.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk