Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Na zábavu přišel opilec s pistolí

19.08.2019

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (red) - Opilý muž přišel na posvícenskou taneční zábavu, pořádanou z pátku na sobotu v Jaroměřicích s nelegálně drženou střelnou zbraní a jejím návštěvníkům tam vyhrožoval. Muž byl oblečen do uniformy ozbrojeného bezpečnostního sboru, ačkoli se nejednalo o jejího příslušníka, ani jím nikdy nebyl.


Muž přišel na místo konání zábavy po třetí hodině ráno a pistoli měl viditelně v kapse, navíc z jeho slov vyplynulo vážné riziko pro návštěvníky akce. Na zábavu nebyl vpuštěn a jeden z pořadatelů ho odzbrojil. Do příjezdu policistů byl muž držen stranou mimo dosah zbraně. Po přivolání policistů pak nebezpečný muž skončil s pouty na rukou. Ke zranění osob nedošlo.

„Byl jsem informován, že ten přestrojený ozbrojený člověk byl okamžitě zpacifikován zásahem našeho radního, který byl dříve příslušníkem policie. Je to člověk, kterého tady řada lidí osobně zná a občas se dopouští podobných výstřelků. Ale toto překročilo veškeré meze, když přišel ozbrojen ilegálně drženou zbraní. Pořadatelé zábavy na hasičské střelnici zasáhli velmi dobře,“ konstatoval jaroměřický starosta Karel Müller.

Policisté podezřelého muže zajistili, stejně tak střelnou zbraň, se kterou na zábavu přišel. Jednalo se o dvaašedesátiletého recidivistu, který byl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici.

Případ převzali kriminalisté třebíčského územního odboru. Střelnou zbraň a střelivo zajistili. Pistole bude podrobena odborné expertize kvůli zjištění jejího původu, a zda nebyla použita ke spáchání jiné trestné činnosti. Muž není držitelem zbrojního průkazu a střelnou zbraň, včetně střeliva, vlastnil nelegálně. Policisté zajistili také uniformu, kterou měl muž na veřejnosti oblečenou, čímž se rovněž dopustil protiprávního jednání.

Po vystřízlivění putoval zadržený muž do policejní cely. „Muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovoleného ozbrojování a přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že se jedná o recidivistu, který byl v minulosti již více než desetkrát soudně trestán pro různorodou trestnou činnost. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk