Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Že je ta voda studená? Vem to ďas, ta je studená vždycky.
(foto: Ivo Nechvátal)

Na svatého Jiří... se vyrojili hasiči

28.04.2011

Hluboké - Hasičský sport se hlásí o slovo. Neděle 24. dubna, náves v Hlubokém. Místy by jablko nepropadlo, taková byla koncentrace hasičů a hasiček, kteří sem přijeli soutěžit O pohár starostky obce.


Začínalo se kláním ženských družstev, jednak proto, že dámy mají přednost, jednak zřejmě proto, že se na start postavilo „pouze“ sedm (z původně přihlášených osmi) družstev. Zvítězily hasičky z Krokočína časem 18,98. Druhé skončily Hodějice (19,42), třetí Zbraslav (19,89), čtvrté Velké Meziříčí, pátý Žernovník, šestá Jasenice a sedmý Ostrov u Macochy.

Do mužské soutěže se přihlásilo 28 celků, přijelo 23. Dopadla nejlépe, jak si jen lze představit. Pohár z rukou starostky obce převzali domácí. Hasiči z Hlubokého zvítězili naprosto suverénně, když dosáhli času 17,41. Druhý skončil Čikov časem 18,18, třetí Maršovice (18,24), čtvrtý Netín A (18,31) a pátý Krokočín (19,11).

Za zmínku ještě stojí čestný boj posledního bodovaného, v pořadí jedenadvacátého celku. Čas levého proudu a zároveň i čas výsledný byl 99,98 (PP 49,33). Napříště to určitě bude už jen lepší a lepší.

Autor: Ivo Nechvátal
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk