Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Nedovoleně se ozbrojil

06.03.2017

Hrotovice (ap) - Třikrát zanedbání povinné výživy, dvakrát podvod při žádání o finanční půjčku, jedenkrát nedovolené ozbrojování nebo nebezpečné vyhrožování, to jsou některé trestné činy, k nimž došlo v loňském roce v Hrotovicích.


Kriminalita v Hrotovicích loni odpovídala celorepublikovému trendu, kdy došlo k rapidnímu úbytku šetřených trestných činů. Na okrese Třebíč se jednalo o 243 skutků, při kterých bylo šetřeno 1194 trestných činů a objasněnost na okrese činila 64 procent. Na samotný obvod Hrotovice včetně policejní stanice v Jaroměřicích připadá 104 trestných činů, což je oproti roku 2015 úbytek jedenačtyřiceti trestných činů.

V samotném městě Hrotovice došlo k poklesu o 11 skutků a policisté řešili 19 trestných činů, z nichž dva skutky byly odloženy, protože se šetřením zjistilo, že se nejedná o trestný čin. Pouze tři ze 17 trestních činů nebyly objasněny. „Je to dobrý trend, ale pochopitelně nejde každý rok snižovat počet skutků. Jednou se to zastaví, my to neovlivníme, i když bychom byli rádi, kdybychom mohli říct – nedošlo ke spáchání žádného trestného činu nebo přestupku, ale to není v naší moci,“ konstatuje se v policejní zprávě na únorové schůzi městského zastupitelstva v Hrotovicích. Zkušenosti ukazují, že v nárůstu nebo ústupu kriminality hrají velkou roli třeba prezidentské amnestie, které nejprve vyprázdní věznice, aby je pak za čas zase naplnily.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk