Nervózní derby vyhrála těsně Náměšť
I. A třída, skupina B
2. kolo: Budišov-Nárameč - Přibyslavice 1:3 (0:1). Branky: 59. Z. Dvořák - 17. Ondrůj, 51. Musil (P), 68. Veselý. Ve vyrovnaném prvním poločase otevřel v 17. minutě skóre přibyslavický Ondrůj. Po změně stran pak byl faulován Veselý a nařízenou penaltu proměnil s přehledem navrátilec Musil. O osm minut později se dočkali i domácí, to když dal kontaktní gól Dvořák. Pak se domácí snažili o vyrovnání, jenomže v 68. minutě zapomněli na Veselého, který pojistil náskok Přibyslavic. Rozhodčí Kalina. ŽK: 1:1. Diváků 300.

Kouty ? Třešť 1:0 (0:0). Branka: 64. Doležal. Domácí začali velmi nervózně, čehož využili hosté v prvních minutách, kdy se dvakrát ocitli v brejku. Poté se hra vyrovnala a do šancí se dostali i domácí, ale ani oni nic nevyužili. Hosté využívali silný vítr a domácí se museli postupnými přízemními přihrávkami dostávat před brankáře. Druhý poločas začali lépe domácí, když šel chvíli po rozehrání sám na brankáře Doležal, byl však nedovoleně zastaven sedmnáct metrů před brankou brankářem Jindřichem. Ten dostal červenou kartu a do branky nastoupil hráč z pole Tausch. Rozhodnutí přinesla 64. minuta, kdy se z třetího úniku prosadil Doležal. Poté byla hra v režii domácích. Přestože se dostávali do brankových příležitostí, tak se sami vystavili do ofsajdové pozice nebo nepřesně zakončili. Rozhodčí Dobrovolný. ŽK: 1:2. ČK: 46. Jindřich (Třešť). Diváků 150.
Čáslavice-Sádek ? Rantířov 4:1 (0:1). Branky: 47. a 85. J. Rygl, 68. Jedlička, 89. Petr Čermák ? 31. Kovačík. Diváci v Čáslavicích viděli pěkný a rychlý fotbal. Domácí si v prvním poločase vytvořili několik brankových příležitostí, ale vytěžili z nich jen několik rohů. Naopak hosté vyučovali z produktivity, když se z ojedinělé šance ujali ve 31. minutě Kovačíkem vedení. Ve druhé půli zdobila domácí bojovnost a snaha o vyrovnání. To se jim povedlo ve 47. minutě, kdy se trefil Jiří Rygl. V 57. minutě neproměnil brankář Dítě pokutový kop, ale v 68. minutě poslal domácí tým do vedení Jedlička. Když dal v 85. minutě Jiří Rygl svůj druhý gól, hosté rezignovali. Na cestu jim pak ještě čtvrtý gól přibalil v samotném závěru Petr Čermák. Rozhodčí Hitzger. ŽK: 2:5. Diváků 100.
Velké Meziříčí B ? Hartvíkovice 1:1 (0:0). Branky: 90. Mucha ? 75. Vrba. Domácí hrozili po celé utkání ze standardních situací, v prvním poločase se dostali pouze k několika hlavičkám, které mířily mimo. Hosté se dostali do velké příležitosti ve 28. minutě, kdy Kříž vybojoval míč pro Vrbu, ten však Invalda nepřekonal. Ve 38. minutě postupoval sám Vrba, byl faulován a kopal se pokutový kop, který však Invald Durajkovi chytil. Po přestávce byla hra nadále vyrovnaná a šancí moc k vidění nebylo. V 75. minutě šly Hartvíkovice do vedení, když si na Záviškův centr naskočil Vrba a trefil přesně k zadní tyči. Domácí po inkasované brance museli přidat a do pokutového území Hartvíkovic se valil jeden nákop za druhým. Když už to vypadalo, že hosté vedení udrží, přišla další standardní akce a po zmatku ve vápně prostřelil Prokeše Mucha a vyrovnal na konečných 1:1. Rozhodčí Šetek. ŽK: 2:3. Diváků 50.
Anketa
| Komu věříte? |
| 1. | Prezident (458) |
| 2. | Vláda (39) |
| 3. | Poslanecká sněmovna (34) |
| 4. | Senát (44) |
| 5. | Krajské zastupitelstvo (47) |
| 6. | městské či obecní zastupitelstvo (205) |
| Počet hlasujících: 827 | |
Teplo podraží
Třebíč - Zateplení bytového domu Na Kopcích se prodražilo. Rada města schválila uzavřít dodatek ke smlouvě o dílo na zvýšení ceny o 210 126 korun. Přesto, že se jedná o chybu v projektu, který pochází od firmy KV projekstav, zaplatí peníze město. Zda se bude o navýšené peníze hlásit u projekční firmy, to se teprve uvidí. Paradoxem je, že zákon městu neumožňuje vyřadit předem firmy, se kterými nemá dobré zkušenosti. Mají-li nejvýhodnější nabídku, musí je vybrat. (ju)
MS v ledním hokeji na Karlově náměstí
MS v ledním hokeji na velkoplošné obrazovce
V Třebíči na Karlově náměstí
Zápasy:
Sobota - 17.30 Česko ? slovensko
Něděle - zápas čs. Reprezentace o medaile
Občerstvení zajištěno, bubny, vlajky a šály vítány!
Týden s armádou
Třebíč - V pondělí obsadí okresní město Armáda České republiky a vydrží tu až do pátku. Nebude se však jednat o okupaci, ale spíše mírovou misi s prezentací toho nejlepšího, čím se naše vojsko může pochlubit. Bohatý program má za cíl oslovit potenciální zájemce o toto nelehké povolání.(ju)
Rokytná fest - začínáme!
Rokytnice na Rokytnou - Dnes v 16 hodin začne na koupališti v Rokytnici hudební festival Rokytná fest. Během pátku a soboty vystoupí celá řada skvělých kapel. Jen namátkou ? Mandrage, Horkýže Slíže (pátek), Imodium, Charlie Straight, Xindl X, Medvěd 009 (sobota). Počasí má vyjít, tak vzhůru do Rokytnice na koupaliště.(red)
Hudebnění U Dubu
Třebíč - Ve středu bude na dvorku restaurace U Dubu živo. Od 20.00 hod. tam budou zpívat a hrát dvě kapely. Ta první přijede z nedaleké Itálie, ale má neitalský název Above the treeE/side a druhá je známá Jezerel, která zahraje svůj repertoár v unpluget verzi + violoncello.(ju)
Koncert zrušen
Třebíč - Poslední dobou to vypadá, jako by byla Třebíč koncertům zapovězená. Po problémech s programem na pivních slavnostech, kde kvůli nemoci zpěváka nemohla vystoupit skupina Mandrage, a zrušeném koncertu Richarda Műllera přišlo pro třebíčské fanoušky další zklamání. Koncert Petra Jandy, který se měl uskutečnit v pondělí 14. 5. od 19 hodin v divadle Pasáž, je zrušen bez náhradního termínu. Zakoupené vstupenky se vrací u pokladny Národního domu. (pera)
Férová snídaně
Třebíč - V sobotu se uskuteční akce s názvem Férová snídaně ve vašem městě. Od 9. hodiny bude na Karlově náměstí stánek s produkty fair trade, tedy např. s čokoládou, kávou, sušenkami, které ve třetím světě vznikly bez využití dětské práce a v podmínkách bez diskriminace při práci. Současně bude u Žižkovy mohyly na Hrádku probíhat menší snídaňový happening. Organizátoři doporučují přinést si deku na sezení a vlastní snídani vyrobenou alespoň z jedné ?férové? suroviny. Třebíč se tak připojí k dalším městům a oslaví tak Světový den pro fair trade.
(ViVe)
Blesk zapálil smrk
Šebkovice - První letošní pořádná bouřka (ve středu 2. května) nenapáchala žádné velké škody. Hasiči z Moravských Budějovic, Jaroměřic nad Rokytnou, Lesonic a Šebkovic museli ovšem vyjíždět k požáru smrku u Šebkovic. Strom vzplanul po úderu blesku. Žádná přímá škoda nevznikla, smrk ale musel být pokácen.
(pch)
Ledárna ožije
Třebíč - Další z projektů Fondu Třebíč nabyde konkrétnějších forem v sobotu 5. května. Ledárna, čili sklep na uskladnění ledu na léto, tu zbyla po Valdštejnech, ale již desetiletí chátrá. V sobotu devět hodin dopoledne začíná brigáda, na kterou se stejně jako na jiné projekty Fondu Třebíč chystají třebíčští skauti. Přijít pracovat však může každý. Sraz je na mostě k zámku v 9.00 hod.(ju)
3Bitch skate cup
Třebíč - V sobotu 5. května se od jedenácti hodin roztočí kolečka skateboardů v místním skateparku pod Lagunou. Na programu je skate contest závod a samostatná kategorie o nejlepší skateboardový trik. Na místě nebude chybět ani gril a točené pivo. O hudební doprovod se postará DJ FunkyFanys. (lm)






