Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Škoda, po Dalešické přehradě mohla plout nová moderní loď, a nemusela být zrovna jako ty z údolí Wachau.
(foto: Ivo Nechvátal)

Nová loď na přehradě nebude

01.08.2011

Stát škrtl dotace, kraj Vysočina pomoci nechce a úvěr je prý velké riziko

Dalešická přehrada - Když rodina Kočkova ze Starče vyhrála v loňském roce výběrové řízení na nového lodního dopravce na Dalešické přehradě, mohla se veřejnost těšit na novou moderní loď provozovanou lidmi, kteří jsou s tímto krajem více než sžití. Neuplynul ovšem ještě ani rok a všechno je jinak.


„Na stavbu nové lodi jsme chtěli získat dotace, ale stát všechny dotační tituly na dopravní prostředky zrušil,“ říkají Kočkovi. Ve středu 27. července tak byli nuceni oficiálně odstoupit od smlouvy s mikroregionem Horácko. „Je to škoda, měli už vyřízenou licenci, veškerá povolení a sehnali si i kapitána,“ říká předsedkyně mikroregionu a starostka Koněšína Hana Žáková. Zklamáním je to i pro samotné Kočkovy. Projektem lidi doslova žili a věnovali mu spoustu času a energie.

Jak Kočkovi, tak mikroregion se snažili po několik týdnů najít jiné řešení. Vstříc vyšla společnost ČEZ, která byla ochotna přispět pěti miliony korun. O stejnou část oba subjekty požádaly kraj. „Zbytek bychom si vzali na úvěr,“ říkají Kočkovi. Stavba nové lodě by přišla na necelých dvanáct milionů korun. Vzít si úvěr na celou stavbu? To by bylo podle Kočkových moc velké riziko. Existovala i možnost, že zbytek by doplatil mikroregion a loď by pak byla jeho.

Kraj pomoc odmítl s tím, že se obával precedensu, že by pak mohly o podobné peníze žádat i další mikroregiony. „Trošku mě to mrzí, protože projekt lodní dopravy na Dalešické přehradě je nadmikroregionální, je totiž významný pro celý kraj,“ povzdechla si Hana Žáková.

Řešením není ani nákup starší lodi. „To by neodpovídalo nabídce, kterou Kočkovi předložili, v ní se mluvilo o nové lodi. Kdyby to tak nebylo, mohl by někdo výsledky výběrového řízení napadnout,“ vysvětlila Hana Žáková.

Hned ve čtvrtek 28. července se sešla výběrová komise a rozhodla oslovit druhého v pořadí ve výběrovém řízení. Tím je brněnská firma Aikon, pro kterou pracuje Ing. Štumpa, který projekt lodní dopravy na Dalešické přehradě rozjížděl. „Ve čtvrtek jsem této firmě napsala dopis,“ prozradila Žáková. Aikon by měl do 30. srpna předložit harmonogram přípravy lodní dopravy. Termín jaro 2012 zůstává v platnosti. Co Aikon nabídne, uvidíme. Ve výběrovém řízení tato firma novou loď neslibovala.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk