Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
V Třebíči se znovu bude spoléhat na zahraniční posily. Brankář Jabari Nichollas Brice bude bojovat o post jedničky.
(foto: Martin Mutl)

Novým koučem Horáckého fotbalového klubu je Hekerle

27.07.2018

Třebíč - Novým trenérem Horáckého fotbalového klubu Třebíč se stal osmačtyřicetiletý Vladimír Hekerle, který se k týmu, který v loňské sezóně sestoupil do krajského přeboru, přichází z Luk nad Jihlavou.


Bývalý jihlavský obránce Vladimír Hekerle si v průběhu své hráčské kariéry zahrál nejen v krajském městě, ale vyzkoušel i dresy Brna, Zlína, Uherského Hradiště, Znojma, Čáslavi nebo Hranic. Mezi jeho největší úspěchy patří dva starty v Poháru vítězů poháru v dresu brněnského BOBY ze sezóny 1993/1994 nebo postupy do nejvyšší soutěže s celky Brna a Uherského Hradiště. V nejvyšší české soutěži nastoupil Hekerle k 21 zápasům – šest z nich za BOBY Brno v sezóně 1993/1994 a patnáct o dva roky později ve Slovácku.

Krátká trenérská kariéra nového kouče HFK je spojená jen s celky z Vysočiny. Kromě zmíněných Luk nad Jihlavou, kde skončil po sezóně 2017/2018, si trenérský chlebíček vyzkoušel ve Žďáře nad Sázavou, Polné a u mládeže jihlavského FC Vysočina.

U týmu by měl Hekerle působit minimálně sezónu. „Vím, že se v Třebíči v poslední době trenéři poměrně často střídali, ale já doufám, že vydržíme déle,“ říká kouč, který nabídku Horáckého fotbalového klubu zvažoval jen krátce. „Když jsem skončil v Lukách, nic konkrétního jsem neměl. Takže když mě oslovil pan Němec, přemýšlel jsem zhruba týden a na nabídku kývl.“

Cílem nového trenéra je zastavit hrozivý pád HFK Třebíč. „Mým cílem je zastavit pád třebíčského fotbalu. Po sestupu z třetí ligy jsem tým trochu sledoval, takže vím, že je hodně mladý. Za pár tréninků jsem ho moc nestačil poznat, protože v době dovolených jsem ještě ani všechny hráče neviděl, ale pevně věřím tomu, že mladý kádr je současně perspektivní. Když budou hráči poctivě trénovat a přistupovat k fotbalu poctivě, mohlo by se to tady zlepšit,“ říká Hekerle, který s aktivní fotbalovou kariérou končil až ve dvaačtyřiceti letech.

Minimálně dva nové hráče by si v kádru dovedl představit. „Ano, bavili jsme se o dvou postech, ale když posily nepřijdou, nic se neděje. Rozhodně v tom nevidím prioritu, jelikož chci dát šanci mladým klukům, kteří jsou v týmu nyní,“ říká muž, jehož výhodou by mohl být fakt, že podobně „staré“ hráče trénoval v mládežnických týmech Jihlavy.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk