Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Na hřišti Na Hvězdě se třebíčským baseballistům zatím příliš nedaří. Takto catcher McKnight nezabránil doběhu blanenského Šustala. První domácí extraligovou výhru by Nuclears rádi získali už v sobotním duelu proti Arrows Ostrava
(foto: mm)

Nuclears mají první extraligovou výhru, premiérovou domácí by chtěli přidat už zítra

20.04.2017

Blansko/Třebíč - Baseballisté týmu Třebíč Nuclears vybojovali historicky první vítězství v nejvyšší domácí soutěži. Na domácí extraligovou výhru si ale musí minimálně do zítřka počkat. O prodlouženém velikonočním víkendu dokázali Třebíčští vyhrát v Blansku 4:0, o den později se jim ale na domácím hřišti Na Hvězdě nedařilo, kdy stejnému soupeři podlehli 1:6. Po úvodních čtyřech porážkách si tak trenér Jan Gregor mohl oddechnout. „Trošičku mi spadl kámen ze srdce. Vloni jsme Blansko šestkrát porazili a neměli jsme s nimi prakticky žádný problém. Každá sezóna je ale jiná. Tentokrát se nám podařilo vyhrát jen jednou.“


Páteční duel na hřišti druhého extraligového nováčka v Blansku se Třebíčským povedl nejen na nadhozu, ale také v útoku. A jelikož obrana nenechala domácí tým ani jednou skórovat, mohli Nuclears slavit vůbec první extraligovou výhru. „V pátečním zápase výborně házel Davon Barker, který hodil čtrnáct strike outů, což je neuvěřitelné číslo. Navíc naše obrana udělala jen jednu chybu, a když jsme měli běžce na metách ve skórovací pozici, dokázali jsme je stáhnout. Takže jsme plnili to, co jsme měli,“ kvitoval výkon svých svěřenců kouč Gregor.

V sobotním zápase chtěli Nuclears potvrdit, že se jim v poslední době proti Blansku daří, jenomže tentokrát podali o poznání horší výkon, který na úspěch nestačil. Přitom prakticky v celém zápase měli převahu, jenomže tentokrát dokonale zkolabovali ve stahování hráčů na domácí metu. Naopak hosté z Blanska nekompromisně trestali chyby domácích polařů Třebíče a už po třetí směně se ujali vedení 5:0. Nuclears pak sice měli třikrát po sobě obsazené všechny mety, ale víc než jeden bod nedokázali stáhnout. Blansko si tak z Vysočiny odvezlo vítězství 1:6. „V sobotním utkání jsme měli jednadvacet hráčů na metě, ale z toho jsme pouze jednou skórovali. Bohužel jsme selhali v koncovce, na tom musíme zapracovat. Naši pálkaři musí mít čistější hlavu a být trpělivější,“ neskrýval zklamání ze sobotní porážky Jan Gregor.

Oproti pátečnímu vítěznému duelu sáhl Gregor hned několikrát do sestavy. Porušení rčení, že vítězná sestava se nemění, se mu ale prý nevymstilo. „Náš kádr je v současnosti širší, máme další dvě mladé talentované posily z Draků Brno a já chci využívat víc hráčů, aby se nám nestalo to, co v loňské sezóně, kdy naši klíčoví hráči byli v závěru sezóny utavení. Ale ta střídání se nám nevymstila, protože ti mladí střídající hráči se na mety dostávali a hořeli zkušení hráči,“ řekl ke změnám v sestavě Gregor.

Další příležitost na vítězství před domácím publikem budou mít hráči Třebíče už tuto sobotu 22. dubna. Proti Ostravě, které momentálně patří s jedinou prohrou druhá příčka extraligové tabulky, to ale nebudou mít jednoduché. O šancích Nuclears napoví už páteční utkání pod umělým osvětlením na severu Moravy. V odvetě nastoupí proti Arrows Ostrava Na Hvězdě v Třebíči hned druhý den. Přijďte podpořit jediného zástupce z Vysočiny v baseballové extralize. Zápas Třebíče s ostravskými Orrows začíná na třebíčské Hvězdě v sobotu v 16.00 hodin.

„Doufám, že fanoušci nebudou na domácí výhru čekat dlouho a že se jí dočkají už v sobotu, kdy hrajeme proti Ostravě. Ta je v současnosti s jednou prohrou na druhém místě tabulky. Vždycky hrají silné utkání doma a české nadhazovače dávají na venkovní zápasy. Navíc mají velmi silný útok, podpořený třemi cizinci. Proto přizpůsobíme sestavu tomu, abychom doma konečně uspěli,“ říká Jan Gregor. Z toho vyplývá, že by se domácímu publiku měla představit současná jednička na třebíčském nadhozu Američan Barker.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk