Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Sobotnímu domácímu zápasu s Blanskem předcházela malá slavnost v rámci Army day. Nad nastoupenými hráči (zprava Ivan Hamža a Jozef Libiak) přeletěl vrtulník MI-17.
(foto: mm)

Nuclears s Blanskem dvakrát vítězně

15.06.2017

Třebíč/Blansko/Olomouc - Hned dvě vítězná utkání přibyla po uplynulém víkendu na konto baseballistů Třebíč Nuclears. Svěřenci trenéra Jana Gregora si dvakrát poradili s posledním Blanskem. Už v pátek vyhráli na jeho hřišti 3:0, o den později pak na třebíčské Hvězdě díky bodu v poslední směně 1:0. V neděli pak Třebíčští prohráli v Olomouci.


Sobotní duel se nesl ve slavnostním duchu. Třebíčští v maskovací verzi dresů vzdali při Army day hold všem vojákům. Slavnostního nástupu se zúčastnil i zástupci 22. základny vrtulníkového letectva Armády České republiky z nedaleké Náměště nad Oslavou – zástupce velitele 225. letky bojového zabezpečení Michal Voltr a bývalý hráč Nuclears sloužící v Náměšti Pavel Eigl. Vojáci pak v průběhu zápasu předvedli ukázky výcviku služebních psů i bojového umění MuSaDo. Přítomné diváky pak pobavil i nízký průlet bojového vrtulníku MI-17.

Souboj dvou nováčků v nejvyšší soutěži byl absolutně vyrovnaný, a to doslova až do posledního odpalu. Tím v dohrávce utkání dokázal Američan Wesley Judish stáhnout ze třetí mety Jiřího Novotného pro vítězný doběh a Třebíč se mohla radovat už ze sedmé extraligové výhry. Výborný výkon podal celý tým. Hrdinou zápasu se ale stal právě Wes Judish, který kromě rozhodujícího odpalu také celé utkání odházel a soupeři nadělil celkem osm strikeoutů. Pálkařům Blanska se proti Judishovi nepodařilo prosadit a do statistik si připsali jediný hit.

„Věděli jsme, že domácí zápas bude těžký. Jakub Kostka z Blanska hází letos ve výborné formě, k tomu se přidaly ještě nezvyklé pauzy po třetí a páté směně. Toto utkání mohlo být rozhodnuté už dřív, ale bohužel se nám nepodařilo skórovat ve třetí a sedmé směně, když jsme byli ve skórovacích pozicích. Celé utkání odházel Wesley Judish, který v deváté směně stáhl i rozhodující bod,“ řekl k druhému duelu s Blanskem Gregor.

Kromě svátečního „army“ duelu odehráli Třebíčští Nuclears o víkendu i další dva extraligové duely. Už v pátek vyhráli na hřišti Blanska 3:0. „V prvním utkání v Blansku se na kopec postavil Devon Barker. Byl to souboj nadhazovačů, ale agresivní hrou jsme Blansko dostali pod tlak a využili to ve svůj prospěch. Na palce se dařilo Doležalovi a Čapkovi,“ zhodnotil první vítězný zápas Jan Gregor.

V neděli pak uzavřeli náročný víkend duelem v Olomouci, kde na domácí Skokany nestačili, když jim podlehli 2:8. „Nedělní zápas v Olomouci byl pro nás díky únavě těžký, navíc se nám bohužel nedařilo na nadhazovacím kopci, což přispělo k porážce. Na pálce jsme byli Olomouci vyrovnaným soupeřem, ale naše obrana vytvořila tři chyby, což přispělo k výsledku 8:2,“ okomentoval nedělní duel Jan Gregor.

O nadcházejícím víkendu se třebíčští baseballisté představí na hřišti soupeře. V sobotu je čeká dvojzápas na půdě předposledního Tempo Titans Praha.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk