Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

O play-off se rozhodne zítra

15.02.2016

Třebíč (mm) - Až zítřejší poslední kolo základní části první ligy rozhodne o losu předkola play-off. Ve hře o vyřazovací část druhé nejvyšší soutěže jsou díky sobotní výhře nad Litoměřicemi i hráči Horácké Slavie Třebíč. Ti se zítra představí na severu Čech v boji s ústeckými Lvy.


Svěřenci trenéra Jiřího Mičky zvládli sobotní zápas pravdy, ve kterém přehráli Litoměřice 5:3, o bod svého soupeře přeskočili a protlačili se na desátou příčku tabulky, zaručující poslední vstupenku do předkola play-off. Na desátém místě mohou Třebíčští zůstat, dokonce si i polepšit. V případě zítřejší porážky v Ústí a výhře Litoměřic nad Mostem by ale Horácká Slavia byla odsouzena k účasti ve skupině o udržení první ligy.

„Zvládli jsme klíčový zápas s Litoměřicemi a zvládnout vyhrát chceme i ve středu v Ústí. Tím bychom si zajistili play-off, což byl před sezónou náš cíl,“ velí do útoku třebíčský kapitán David Dolníček. Zápas v Ústí, ve kterém Horácké Slavii stačí pro jistotu výhra za dva body, se hraje od osmnácti hodin, stejně jako další důležité zápasy Litoměřic s Mostem a Šumperka s Kadaní.

Podrobně se k sobotní výhře nad Litoměřicemi i zítřejšímu rozluštění tajenky prvoligového play-off věnujeme na straně 12.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk