Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Opilci ve čtvrtek doslova řádili

12.11.2012

Třebíč - Ve čtvrtek 8. listopadu přijali policisté před třetí hodinou v noci na tísňové lince 158 oznámení od muže, který si stěžoval na násilné jednání ženy v bytě. „Policisté po příjezdu do domu v Třebíči v lokalitě Borovina zjistili, že je žena zjevně pod vlivem alkoholu.


U muže byla dechová zkouška negativní. Policisté provedli na místě šetření a zjistili, že opilá žena přišla po půl třetí v noci do společného bytu. Slovně a fyzicky napadla svého druha, který poté z bytu odešel a před domem vyčkal příjezdu hlídky,“ popsala událost krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Muž při napadení neutrpěl zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. „Žena po příjezdu policejní hlídky s policisty při objasnění celé situace nespolupracovala a stále se chovala agresivně. Policisté jednačtyřicetiletou ženu zajistili a převezli na obvodní oddělení,“ doplnila Čírtková. Při dechové zkoušce jí naměřili hodnotu dvě promile alkoholu. Opilou ženu policisté následně převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ řeší jako přestupek proti občanskému soužití.

„Též ve čtvrtek 8. listopadu večer přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o fyzickém napadání v Třebíči na Bezručově ulici, kam okamžitě vyjela policejní hlídka. Na místě zasahovala také zdravotnická záchranná služba,“ popsala další případ tisková mluvčí. Lékař lehce zraněného muže ošetřil. „Policisté provedli šetření a zjistili, že ve čtvrtek měl v ranních hodinách pětapadesátiletý muž pomočit schodiště v domě. Když ho po osmé hodině večer před vchodem potkal obyvatel domu, tak mu toto jeho jednání vytkl. Poté došlo mezi oběma ke slovní rozepři, kdy se vzájemně vulgárně slovně nadali. Následně obyvatel domu druhého muže uhodil dlaní do tváře, přitom utrpěl muž drobné zranění. Pětapadesátiletý muž byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 3,37 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí. Opilého muže zajistili. Lékař doporučil jeho převoz na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, kam ho policisté následně odvezli. Případ policisté řeší jako přestupek proti veřejnému pořádku a přestupek proti občanskému soužití.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk