Parádní hokej ozdobila Žihadla výhrou

31.01.2018

Moravské Budějovice - Skvělou hokejovou podívanou nabídlo bezmála tisícovce diváků na moravskobudějovickém zimním stadionu druholigové derby Vysočiny mezi domácími Žihadly a favorizovaným Havlíčkovým Brodem.

Hosté k zápasu přijeli v nejsilnější možné sestavě, ve které nechybělo ani nejproduktivnější trio týmu Třetina, Endál, Milfajt, které se v letošní sezóně podepsalo celkově na 67 gólech a 85 asistencích. A i v sobotu o sobě dali havlíčkobrodští útočníci vědět. Endál (24+27) u dvou gólů asistoval, Třetina (20+35) jednou skóroval a jednou přihrával a vloni třebíčský Milfajt (23+23) se uvedl jedním gólem.

Zápas začali lépe havlíčko- brodští hokejisté, kterým vedení zařídil v polovině 7. minuty v přesilovce Semrád. Před polovinou úvodní části se probrali domácí, kteří v další přesilovce Krutišem vyrovnali. Do třetice využitá přesilovka, tentokrát Peroutkou, znamenala v 18. minutě vedení domácího celku, které už Moravskobudějovičtí nepustili.

Ve druhé třetině sice gól nepadl, ale hned po 40 vteřinách závěrečné části nabil, jak jinak než v početní výhodě, kapitán Pucher Čermákovi a gólman Novák lovil puk ze sítě potřetí. Čtvrtý gól připravil domácí kapitán spolu s Čermákem v 56. minutě Matějkovi a zdálo se, že je rozhodnuto. Hosté v závěru sice zápas góly Třetiny a Milfajta zdramatizovali, ale třetí gól padl jen pět vteřin před závěrečným klaksonem, a tak o vyrovnání už Havlíčkobrodští přemýšlet nemohli.

„Myslím, že kromě prvních deseti minut, kdy jsme byli ustrašení, jsme byli lepší a je jen trošku škoda, že jsme si nechali dát v závěru ty dvě branky,“ řekl k utkání trenér Augustin Žák, který měl k dispozici jen patnáct hráčů. „Tohle jsou kluci, kteří u nás chtějí hrát, mají k tomu vztah a jsou dobrá parta, což je pro mě důležité.“

Tradičně vyhecované derby přineslo hned dvacet trestů. Podle Žáka ale všechny vyplynuly ze hry. „Oni ví, že se s námi prát nemůžou, proto to vyhecované nebylo a fauly vyplynuly ze hry. A to, že fanoušci křičí na mého bráchu, to mi je jedno,“ zažertoval na adresu vulgárních pokřiků havlíčkobrodských fanoušků Žák.

V dalších dvou kolech skupiny střed druhé ligy čeká moravskobudějovické hokejisty cesta na jih Čech. Dnes se od osmnácti hodin střetnou s českobudějovickým David servisem, v sobotu se pak představí v Táboře. „Chceme každý zápas vyhrát, ale když vyhrajeme jeden, budu spokojený. Takže budeme doufat,“ uzavírá Žák.

II. liga mužů, skupina střed: HC Moravské Budějovice – BK Havlíčkův Brod 4:3 (2:1, 0:0, 2:2). Branky a nahrávky: 10. Krutiš (Čermák, Pucher), 18. Peroutka (Horký, Kliment), 41. Čermák (Pucher, Matějka), 56. Matějka (Čermák, Pucher) – 7. Semrád (Endál, Přidal), 58. Třetina (Semrád), 60. Milfait (Třetina, Endál). Rozhodčí: Vrba – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 10:9, navíc Čermák (Moravské Budějovice) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 948.

Moravské Budějovice: Brož – Čermák, Kabelka, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka – Juráň, Pucher, Matějka, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, Bulín, Salák. Trenér Augustin Žák.

Havlíčkův Brod: Novák – Semrád, Lacina, Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis – Přidal Třetina, Endál, Voříšek, Milfait, Kozlík, Chlubna, Kuchta, Beneš, Šuhaj, Ludvík. Trenér Václav Adam.