Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Policie si posvítí na bezohledné řidiče

05.04.2019

TŘEBÍČ (mach) - Zaparkovat v dopoledních hodinách v areálu nemocnice se stává být nemožným. Motoristé svoje plechové miláčky odstavují prakticky kdekoliv, i v zákazu stání. Problémem je byť jen pouhé projetí areálem z jednoho konce na druhý. Nepomohlo zdražení parkovného ani nové parkovací plochy. Motoristé teď musí počítat s restrikcí.


Nedostatek parkovacích míst v areálu třebíčské nemocnice a okolí v budoucnu možná vyřeší nový parkovací dům. Ten by do několika let mohl vyrůst v areálu v místě, kde se nyní nachází bývalá prodejna potravin a stávající parkoviště.

Zmíněná budova je dlouhodobě nevyužívaná a hyzdí nově zrekonstruovaný a modernizovaný areál nemocnice. „Několikrát jsme my i zřizovatel jednali s vlastníky nemovitosti o odkupu, ale nepodařilo se nám dojít k dohodě,“ popsala ředitelka nemocnice Eva Tomášová, která se obrátila s žádostí o pomoc s řešením na hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a starostu Třebíče Pavla Pacala. Pokud vše dobře dopadne, objekt získá do svého majetku město, jednání s vlastníkem již probíhají. Dle slov starosty Pacala má město na vybudování parkovacího domu velký zájem. Blízkost vlakového nádraží a zimního stadionu z toho místa dělá přímo strategické. Parkovací dům by mohl plnit i funkci záchytného parkoviště pro návštěvníky města a turisty.

To je ale hudba víceméně vzdálené budoucnosti. Momentální napjatý stav v areálu nemocnice to neřeší. Od 1. ledna vedení nemocnice z důvodu naddimenzovaného počtu vozidel přistoupilo k úpravě ceníku parkovného. Prvních třicet minut je zdarma, parkování do jedné hodiny vyjde na 30 Kč a za každou další započatou hodinu uhradí pacienti 40 Kč. Pokud se v areálu nemocnice zdržíte 61 minut, zaplatíte tedy 70 Kč. Nově byl také zpřístupněn příjezd přímo k urgentnímu příjmu. Sanitní vozy, ale i soukromá vozidla, dopravující pacienty, mohou použít samostatný vjezd přes závory směrem vlevo od hlavního vchodu. Parkování u urgentního příjmu se řídí samostatným ceníkem s progresivní sazbou.

Přesto přese všechno zůstává stav dlouhodobě neúnosný. Neohleduplní motoristé parkují, kde se dá, včetně míst označených dopravní značkou zákaz stání. V areálu sotva zůstává jeden jízdní pruh na projetí. Problém nastává, když si potřebují dvě auta vzájemně vyhnout. Tím vším se prodírají sanity, převážející pacienty a zásobovací vozy. „Zintenzivnili jsme kontroly špatně parkujících vozidel. Ke zlepšení situace by měl přispět i fakt, že do dvou měsíců budou ukončeny stavební práce v areálu nemocnice, v důsledku čehož se rovněž zlepší dopravní obslužnost,“ nastínil Radek Fukal, tiskový mluvčí Nemocnice Třebíč.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk