Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Zleva: pprap. Jiří Špaček (3. místo), pprap. Jiří Trnka (1. místo), prap. Michal Lakatoš (2. místo)
(foto: )

Policista z Třebíče třetím nejlepším regulovčíkem v kraji

28.08.2019

JIHLAVA (mm) - Minulý týden se v krajském městě uskutečnila soutěž dopravních policistů. Té se zúčastnilo čtrnáct policistů, včetně jedné policistky. Dva nejlepší policisté postupují do celostátního kola soutěže, které se bude konat 12. září v Liberci.


Vítězem krajské části kola o nejlepšího regulovčíka se stal podpraporčík Jiří Trnka z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina a na druhém místě skončil praporčík Michal Lakatoš z dálničního oddělení Velký Beranov. Také Třebíč měla mezi nejlepšími svého zástupce. Třetí místo totiž obsadil podpraporčík Jiří Špaček, který slouží na oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina.

„Soutěž se skládá ze tří částí, kdy se píše test z autoškoly a pak test z právních znalostí. Potom se jezdí jízda zručnosti na polygonu, kde je například slalom, parkování na přesnost, ovládání auta ve smyku a úhybné manévry. A nakonec se řídí křižovatka, kdy každý ze soutěžících řídí po určitou dobu křižovatku,“ popsal průběh soutěže policista z Třebíče.

Jiří Špaček, který na oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina slouží teprve dva a půl roku, třetí místo mile překvapilo. „Byl to pro mě první ročník, kdy jsem si chtěl vyzkoušet, co to obnáší a výsledek mě mile překvapil. Nečekal jsem, že bych se mohl umístit takhle vysoko. Pro mě je to aspoň zpětná vazba, že práci, kterou dělám a která mě baví, dělám dobře,“ říká čtyřiadvacetiletý podporučík.

Výsledky krajské soutěže dopravních policistů:

1. místo: pprap. Jiří Trnka, oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina

2. místo: prap. Michal Lakatoš, dálniční oddělení Velký Beranov

3. místo: pprap. Jiří Špaček, oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk