Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Před Pasáží soutěžili číšníci, uvnitř řezbáři

16.06.2014

TŘEBÍČ (bas) - Příchod letních měsíců každoročně vítají především studenti. Končí školní rok, blíží se prázdniny a možností, jak opravit klasifikaci, ubývá. Pro žáky z Hotelové školy v Třebíči, je však léto důležité ještě z jiného důvodu, červen se pro ně nese již tradičně ve znamení velkolepé Junior Show, kde mají šanci předvést veřejnosti, co všechno se naučili. A že bývá na co koukat!


Letos čekal na návštěvníky v pořadí patnáctý ročník této vydařené reprezentativní přehlídky dovedností nejen z oblasti gastronomie a hotelnictví. Z plochy před Pasáží, kde se akce konala, se tak na chvíli stala závodní dráha osmého ročníku Junior joggingu - běhu číšníků s vínem. V dopoledních hodinách zde sešla čtyři tříčlenná družstva mladých číšníků a číšnic z Dačic, Třebíče a ze Vsetína, aby se pokusila pro svou školu vybojovat putovní pohár.

Vnitřní prostory kongresového centra Pasáže se pod rukama studentů proměnily k nepoznání. Vyzdobená chodba v přízemí hostila malé improvizované krámky, kde mohli návštěvníci Junior show za drobný peníz využít nabídku různých kosmetických služeb. V horních patrech budovy se žáci pyšnili svými výrobky, připravenými slavnostními tabulemi a ukázkou lákavých cukrářských výrobků. Místní šatna posloužila jako útočiště barmanů, u kterých si hosté mohli koupit různé míchané nápoje. Vedle pěveckých a tanečních vystoupení nechyběl ani fair-tradeový krámek se spoustou dobrot. Nejzajímavější podívanou nabízelo třetí patro, které patřilo Junior Carving Cupu čili soutěži ve vyřezávání z ovoce a zeleniny. V rámci něj zde probíhal melounový šampionát, kde se pod rukama trpělivých řezbářů vytvářely nejrůznější obrazce. Nejšikovnější byl tentokrát Grzegorz Gniech z Polska, který v soutěži zvítězil. Za ním se umístil Mariusz Gromek taktéž z Polska a Václav Mužikovský ze Vsetína, který se po sečtení všech bodů z melounového a dýňového šampionátu a Gastro Hradec Vitana Cupu stal celkovým vítězem letošního Curving Cupu.

Autor: bas
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk