Obranné řady Horácké Slavie Třebíč vyztužil Šimon Szathmáry, který v Třebíči podepsal roční smlouvu s opcí na další dvě sezóny. V duelu
(foto: mm)

Prodloužení se hrálo jen 18 vteřin

23.10.2018

Třebíč - Navlas stejný výsledek jako v úvodním kole nového ročníku první ligy se zrodil v duelu Horácké Slavie Třebíč s ústeckými Lvy i na začátku druhé čtvrtiny soutěže. Třebíčští vyhráli 4:3, jen tentokrát rozhodli o druhém bodu už po osmnácti vteřinách prodloužení.

Oba celky představily v zápase nové tváře. Zatímco domácí dres oblékl obránce Šimon Szathmáry, který přišel na Vysočinu z Kadaně, v brance Ústí se premiérově objevil odchovanec Liberce, který letos chytá extraligu v Chomutově Aleš Stezka. On se zásadně podílel na tom, že Lvi odjeli z Vysočiny s bodem. „Aleš nás dneska podržel, měl tam skvělé zákroky a dával nám naději na body až do poslední chvíle,“ ohodnotil výkon jednadvacetiletého gólmana ústecký asistent Martin Štěpánek.

V utkání šli domácí brzy do vedení, ale na Střondalovu branku z 6. minuty odpověděl zanedlouho po chybě v útočném pásmu ve vlastním oslabení Kousal. Od té doby už vedli hosté ze severu Čech. Poprvé je poslal do vedení ve 34. minutě znovu Kousal, ale hned vzápětí kontroval na druhé straně Paták, podruhé pak po sedmi minutách třetí části Látal, na jehož přesilovkový gól odpověděl rovněž v početní výhodě o dvě minuty později Kusko.

Z pětiminutového nastavení si diváci užili jen osmnáct vteřin, pak dostal puk na levý kruh Horký, který z první nedal Stezkovi žádnou šanci. „Jsem rád, že jsme konečně vstřelili víc než jeden gól. Mohli jsme dneska vstřelit víc gólů, šancí jsme na to měli dost, soupeře jsme přestříleli, ale ta produktivita nás trápí. Vázne nám finální přihrávka, která je pomalá,“ řekl po utkání asistent domácího trenéra Sobotky Jaroslav Barvíř, který věří, že jeho týmu pomůže gól v prodloužení. „Věřím, že nás ten rozhodující gól může posunout psychicky. Kluci dneska tvrdě pracovali, a i když to byl chvílemi hurá hokej nahoru dolů, šli si vítězstvím.“ V sestavě Horácké Slavie se objevil i útočník Vodný, poslední dlouhodobě zraněný Malec by už měl být na ledě. „Ondrovi sundali sádru a od pondělí je s námi na ledě. Ale ještě to léčení bude nějakou dobu trvat.“

Po pondělním sedmnáctém kole, ve které měli Třebíčští jako lichý tým volno, se Horácká Slavia dnes představí v Litoměřicích. Zápas se hraje od osmnácti hodin.