Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Proměny Vojmíra Blažka

22.11.2018

DUKOVANY (red) - Vojmír Blažek z Třebíče se do elektrárny Dukovany vrací podruhé. Tentokrát s novou výstavou, nazvanou Proměny. Uměleckou fotografii propojuje s formou abstraktního umění - malbou na obličej. Výtvarně ztvárněné osoby probouzejí v různých pózách silné emoce.


Profesionální kariéře uměleckého fotografa se Vojmír Blažek začal věnovat po studiu na fotografické škole. Jak sám zjednodušeně říká, s jedním batohem a fotoaparátem Nikon mapuje život kolem sebe. Z občasného focení pro známé, kamarády a rodinu se stalo samostatné podnikání.

„Po několika výstavách se mi podařilo překročit vlastní hranici úspěchů při focení automobilových značek na 88th International Motor Show v Ženevě,“ sdělil Vojmír Blažek.

V novém projektu Proměny se snaží Vojmír Blažek propojovat dvě tvůrčí činnosti: malování na obličej (Petra Řezáčová) a uměleckou fotografii.

„V současné době se zabývám uměleckou, produktovou, modelingovou a reportážní fotografií,“ říká Vojmír Blažek. „Dále osobní prezentací subjektů a lidí, v podobě výstavby webových stránek,“ dodává.

Pro osobní prezentaci pořádá fotografické výstavy, jako je například tato v Jaderné elektrárně Dukovany. Vstup do dukovanské haly je zdarma a výstava potrvá do konce letošního roku.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk