Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

První na Vysočině, druhá v republice

04.01.2016

TŘEBÍČ (pch) - Lékaři v třebíčské porodnici letos přivedli na svět prvního občánka roku 2016 na Vysočině a druhého v celé České republice. Jde o „triumf“ porodnice, ale ne okresu Třebíč. Malá Sofie má totiž bydliště ve Velkém Meziříčí.


„Dvě minuty po půlnoci se 1. ledna 2016 v třebíčské nemocnici mamince Blance narodila Sofie,“ potvrdila tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. A protože je prvním miminkem Kraje Vysočina, tak ji v sobotu dopoledne přijel navštívit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Radost z nového člena rodiny je každý rok stejně dojemná,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek. V třebíčské nemocnici se starají po Novém roce hned o dalších sedmnáct maminek, kterým už jejich miminka dělají radost, nebo jsou v jejich očekávání.

„Sofie Václavíková se za několik dnů zabydlí s rodiči Blankou a Lukášem ve Velkém Meziříčí. Zatímco maminka si na svou roli bude několik dní zvykat, tatínek už v porodnici přemýšlel, jak s dcerou budou rozvíjet jeho hobby – sběratelství motorek. Sofie dostala darem od Kraje Vysočina, stejně jako všechna první miminka, zlatý šperk s přívěskem zvěrokruhu a také šek,“ doplnila krajská mluvčí.

Prvním narozeným dítětem z Třebíčska se stala Eliška Novotná z Třebíče. Ta se narodila ve tři čtvrtě na tři.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk