Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Půl milionu pomůže vylepšit kulturní dům

07.07.2014

ČÍHALÍN (kv) - Kulturní dům, ve kterém sídlí také obecní úřad, se změní mimo jiné i ve sportovní zařízení. Obec už má stavební povolení a také plán, jak udělat z druhého patra klubovnu, určenou především mladým lidem a také samostatné zázemí pro případné drobné kulturní a společenské akce.


„Bude to hlavně pro mladé lidi. Bude tam pingpongový stůl a posilovna. Pro případné kulturní akce tam vznikne malá kuchyňka s barem a hlavně nové sociální zařízení, které tam v současnosti chybí. Cílem je, aby vzniklo samostatné místo, které bude možné využívat třeba i pro rodinné oslavy. Už teď si občané kulturní dům občas pronajímají třeba na oslavy kulatin - zařízení v druhém patře by bylo menší a lépe využitelné,“ popsal podstatu stavebních úprav starosta Stanislav Svoboda.

Ke změnám v kulturním domě dojde ještě letos. Hotovo by mělo být nejpozději v říjnu. Rozpočet počítá s náklady okolo půl milionu korun a obci se na akci podařilo získat dotační podporu z Programu obnovy venkova. Dotace pokryje asi čtvrtinu předpokládaných nákladů.

V minulých letech už budova prošla částečnou rekonstrukcí. V celém kulturním domě jsou vyměněna okna a první patro má nové podlahy. „A taky se nám podařilo vylepšit topení. Dnes je tam automatický kotel na uhlí, který nevyžaduje obsluhu,“ dodává starosta Svoboda.

Obec chce v blízké budoucnosti vylepšit i venkovní sportoviště, které tvoří travnaté hřiště a asfaltové kurty. „K nich chceme vybudovat odpovídající zázemí, sociální zařízení a kabiny,“ říká starosta. Protože by mělo jít znovu o plochu využitelnou kromě sportu také na kulturní akce, projekt počítá i s pódiem pro případné hudební produkce. A součástí bude také zastřešené posezení s venkovním krbem. Obec už má na svůj záměr vydané územní rozhodnutí a žádá o stavební povolení. K realizaci dojde ale pravděpodobě až poté, co se jí podaří alespoň část nákladů znovu pokrýt krajskými nebo státními dotacemi.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk