Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Román zachycuje vraždy v třebíčském mlýně

10.10.2019

TŘEBÍČ (red) - Celá Třebíč byla tehdy na nohou - a do- dnes se vlastně neví, co se tehdy stalo. Na sklonku 1. světové války se v třebíčském Kohnově mlýně odehrálo několik vražd, na něž se přišlo až v roce 1925. Rozsáhlé vyšetřování však jejich objasnění nepřineslo. Dokázány byly pouze dvě, ve skutečnosti jich však mohlo být mnohem více. Oněmi dvěma zavražděnými byli třebíčští bratři Poličtí, ve mlýně však možná bylo kromě nich zabito až osm haličských Židů.


Tímto podivným zločinem, jehož vyšetřování sledovalo celé Československo, se zabývá román Bezejmenní, který napsal třebíčský autor Milan Krčmář. V podobě deníkových zápisků líčí cestu židovské dívky a její rodiny z Haliče, kam vtrhli Rusové, do Ostravy a Brna, odkud posléze zamíří do Třebíče. Druhá část příběhu se odehrává již za první republiky a píše ji mladý četník, který se účastní vyšetřování třebíčských vražd.

Všechny v knize popsané události mají reálný základ, proto se děj odvíjí na základě dobových novinových článků, díky nimž se čtenář může přesvědčit, že „to takhle opravdu nějak mohlo být“.

Třebíčský křest knihy Bezejmenní proběhne ve čtvrtek 24. října v 17 hodin v Městské knihovně Třebíč na Hasskově ulici. Knihu bude možné si tam koupit a nechat podepsat autorem. Další autogramiáda se uskuteční v úterý 29. října od 17 hodin v knihkupectví Trojan na Karlově náměstí v Třebíči.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk