Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Tak by měla nová rozhledna vypadat.
(foto: )

Rozhledna na Radarce se letos asi stavět nebude

05.04.2011

Koněšín - V areálu bývalého vojenského objektu zvaného Radarka nedaleko Koněšína se plánuje výstavba rozhledny. Ta by měla být unikátní v tom, že bude přístupná i tělesně postiženým občanům. Ve čtvrtek 7. dubna se tu bude konat schůzka v rámci územního řízení. Následovat by mělo stavební řízení.


„Potom budeme žádat o dotaci,“ nastínila starostka Koněšína Hana Žáková. O peníze ovšem nebude žádat obec, ale Mikroregion Horácko. Stavba tak letos určitě nezačne. „To by se musel stát zázrak,“ říká starostka.

Rekonstrukce celého areálu by měla stát možná až osmdesát milionů korun. Na takovou částku ovšem žádost o dotaci nebude. Ta by se měla týkat pouze zmiňované rozhledny. „Tam bychom se měli vejít do částky pět milionů korun,“ uvedla Hana Žáková.

Rozhledna sama bude unikátní stavbou, která v sobě skloubí nejen turistické lákadlo v podobě krásného výhledu po krajině, ale i adrenalin v podobě slaňování. Právě proto bude věž šikmá. „Na věž povede lávka, na kterou se lidé dostat pomocí výtahu, takže rozhledna bude přístupná i vozíčkářům,“ vyzvedla Hana Žáková. Tělesně postižení se ovšem nebudou jen rozhlížet po kraji, ale užijí si i adrenalinu, protože budou moci z rozhledny i slanit.

Jak už bylo řečeno, postupně by měl být rekonstruován celý areál. V plánu je dráha pro in-line bruslaře, hala na lukostřelbu nebo prostor pro terénní kola. „Třeba se během času objeví ještě něco, nějaký nový hit, který by tam neměl chybět,“ doplnila Hana Žáková. I proto se nyní nebude žádat o peníze na celou přestavbu.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk