Fotbalisté Rudíkova (v modrých dresech) deklasovali v okresním derby Jaroměřice už během prvních osmi minut zápasu.
(foto: mm)

Rudíkov rozhodl derby už za osm minut

22.08.2019

I. B třída, skupina B

3. kolo: Rudíkov - Jaroměřice nad Rokytnou 5:1 (4:0). Branky: 3. a 50. M. Skryja, 6. Štolpa, 8. Svoboda, 39. vlastní (Svoboda) - 76. Pejchal (P). Zápas byl prakticky rozhodnutý už za prvních osm minut, kdy jaroměřický brankář Macháček lovil míč třikrát ze své sítě. Po třech minutích hry ho překonal Martin Skryja, za další tři minuty se prosadil Štolpa a v osmé minutě to po Pažourkově brance bylo už 3:0. Pak hosté hru vyrovnali, ale jejich útočné snahy byly hodně platonické. Naopak Rudíkovští zlobili hlavně po pravé straně, odkud chodily centry do pokutového území. Jeden z nich si pak ve 39. minutě za záda vlastního gólmana uklidil Svoboda a do kabin se šlo za rozhodnutého stavu 4:0. Chvíli po změně stran přidal další gól Martin Skryja, domácí pak pod dojmem jasného a vysokého vítězství polevili a nechali hrát i hosty. Ti se čestného gólu dočkali v 76. minutě, kdy z pokutového kopu pokazil Doležalovi čisté konto Pejchal. Rozhodčí Půlpán. ŽK: 2:1. Diváků 150.

Rudíkov: Doležal – Lehký, Dobrovolný, Jan Trnka (76. V. Skryja), Nožička, P. Trnka, Mikyska, Pažourek, Štolpa, M. Skryja (86. Chyba), Malec. Trenér Jaromír Trnka.

Jaroměřice: Macháček – Hambálek, Urbánek, Loucký, Svoboda, Dusík (73. Jurka), Melán, Pejchal, Kalay, Heralecký, Huňka (57. Filipi). Trenér Jiří Míča.

Moravské Budějovice – Stařeč 2:4 (1:2). Branky: 44. Stehlík, 70. Ledecký – 10. a 60. Strouha, 35. Zejda, 80. Marek Vodička. Okresní derby zahájili lépe hosté, když v desáté minutě po dlouhém nákopu unikl na pravé straně Strouha a prostřelil padajícího Jelínka. Poté měli šance i domácí, ale Stehlík ve vápně nastřelil pouze hostujícího obránce a stejně tak dopadla i dorážka Pařízka. Z protiútoku pak zachránila domácí od dalšího gólu branková konstrukce. Brankou neskončily ani šance J. Bendy a tutovka A. Svobody. Udeřilo tak opět na druhé straně a Zejda po dalším dlouhém pasu, tentokrát z levé strany, zaznamenal druhou branku hostí. Domácí se dočkali až v závěru poločasu, kdy střelu střídajícího dorostence Neubauera, která skončila na tyči, dorazil do prázdné branky Stehlík. Neubauerovi nebylo v tomto utkání přáno vstřelit branku. V úvodu druhého dějství jeho další utěšená střela orazítkovala tentokrát břevno a dělovku k tyči s námahou vyrazil Trnka. Na poslední chvíli zblokovala obrana hostí i střelu J. Bendy po krásné kombinaci na jeden dotek. Po hodině hry přebíral Strouha míč metr za domácí obranou, což neviděl pouze lajnový rozhodčí a hostující hráč tak mohl zaznamenat svoji druhou branku v utkání. Za dalších deset minut vstřelil kontaktní branku střídající dorostenec D. Ledecký, který dorážel do prázdné branky míč, který vypadl brankáři Trnkovi z náručí. Vyrovnání měl na kopačce Stark, ale ve vyložené šanci přestřelil branku. Deset minut před koncem rozhodl o osudu utkání Vodička, který zužitkoval na malém vápně ideální centr Břízy. Od vyšší porážky zachránil domácí Jelínek, který bravurně vychytal tutovku hostujícího kapitána Kaňky. Rozhodčí Kříž. ŽK: 3:2. Diváků 35.

Moravské Budějovice: Jelínek – P. Benda, Mario Premar, J. Benda, K. Svoboda – Stark, Pařízek (64. D. Ledecký), Horecký, A. Svoboda (41. Neubauer) – Stehlík, Kosmák. Trenér Tomáš Kyzlink.

Stařeč: Trnka – Tomek, Pysk, Vodička, Ježek – Strouha (85. R. Linhart), Lauš, M. Linhart, Zejda (90. Košiar) – Kaňka, Bříza. Trenér František Prokop.

Luka nad Jihlavou – FŠ Třebíč 3:2 (1:2). Branky: 32. Čaloud, 60. a 80. Toman – 20. a 44. Adam. Fotbalová škola po prvním poločase v Lukách nad Jihlavou o gól vedla, jenomže po přestávce zaúřadoval domácí Filip Toman, který v 60. minutě vyrovnal a za dvacet minut zařídil svému týmu i vítězný gól. Rozhodčí Krejčí. ŽK: 3:0. Diváků 150.

FŠ Třebíč: Slatinský – Filipec (46. Bukáček), Minář, Tomek, Hráček (67. Kratochvíl), Jeřábek, Adam (46. Hobza), Růžička, Oberreiter (55. Fišer), Dvořák, Ustohal (80. Pohanka). Trenér Tomáš Franěk.

Velká Bíteš B – Přibyslavice 2:1 (1:0). Branky: 15. Loup, 85. Pokorný – 64. Lopatář. Béčko domácího celku poslal do vedení po čtvrt hodině Loup a náskok Velké Bíteši vydržel až do 64. minuty, kdy vyrovnal Lopatář. Přibyslavice ale ani tak body domů nevezly. Pět minut před závěrečným hvizdem totiž překonal pětapadesátiletého gólmana Piska v brance hostí Pokorný a všechny body zůstaly domácím. Rozhodčí Pfeifer. ŽK: 0:1. Diváků 125.

Přibyslavice: Pisk – Lopatář, Karafiát, Skrobikowski, Čáska, Škorpík (54. Sekerka), Šárka, Venhoda, Uher, Mícek (75. Zhoř), Matějek. Trenér Martin Kopeček.