Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Se zbraní v ruce vyhrožoval přítelkyni

15.05.2018

TŘEBÍČSKO (pch) - K zvláště závažnému kriminálnímu činu došlo minulý týden v obci na Třebíčsku (bližší lokalizaci policie neposkytla). Agresivní muž slovně napadl svoji partnerku a rozbíjel v domě věci, poté se zbraní v ruce vyhrožoval, že ublíží jejímu blízkému příbuznému, žena před ním ze strachu utekla. „Muže policisté velmi rychle vypátrali a zadrželi, obviněn byl ze spáchání trestného činu. Zbraň, plynovou pistoli, policisté zajistili. Osmatřicetiletého muže vykázali ze společného obydlí,“ informovala tisková mluvčí policie Jana Kroutilová.


K případu došlo v sobotu 5. května, oznámení přijali policisté před druhou hodinou v noci. „Žena z důvodu obavy o život svůj a svých blízkých z domu utekla. Do obce ihned vyjely policejní hlídky a vzhledem k tomu, že vzniklo podezření, že muž z obce odjel směrem do Třebíče, učinili policisté opatření i zde. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu policisté nalezli a zadrželi v blízkosti domu, kde k činu došlo,“ popsala Kroutilová.

Osmatřicetiletý muž byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,29 promile alkoholu. Zmiňovanou zbraň u sebe v době zatčení neměl. Policisté ji posléze nalezli ukrytou v domě. „Jednalo se o plynovou pistoli,“ prozradila Jana Kroutilová. Muž měl drobné zranění na ruce, které si způsobil, když v domě rozbil skleněnou výplň dveří, proto ho policisté odvezli do nemocnice. Po ošetření pak hned putoval do policejní cely. „Muž byl obviněn z přečinu nebezpečného vyhrožování, spáchaného se zbraní,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Podle našich informací činu předcházela slovní potyčka, po které podnapilý muž ženu vulgárně slovně urážel, rozbil notebook a skleněnou výplň dveří. Agresivita muže se stupňovala a výhrůžky nabyly na intenzitě. „Následně muž odešel do jedné z místností, když přišel, držel v ruce plynovou pistoli s náboji a vyhrožoval, že ohrozí život blízkého příbuzného ženy. Ta nevěděla, že se jedná o plynovou pistoli, z důvodu obavy o život a zdraví svoje a svého blízkého příbuzného z domu utekla a ukryla se v lese,“ dodala policejní mluvčí.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk