Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Škola, hřbitov, cyklostezka

07.08.2019

HROTOVICE (ap) - Oprava střechy sportovní haly v základní škole nebo dláždění bočních chodníků a zpevněné plochy u vstupu na městský hřbitov jsou naplánované stavební práce, které probíhají v těchto dnech v Hrotovicích. Byla také již dokončena část asfaltobetonových povrchů na první etapě cyklo- stezky Hrotovice-Bezděkov.


Pro opravu střechy nad sportovní halou u základní školy město získalo dodavatele, třebíčskou firmu, která střechu opravuje v období hlavních letních prázdni. Trámy a dřevěné vazníky začaly plesnivět a hnít a žáci proto v závěru školního roku chodili z bezpečnostních důvodů cvičit do haly ve Sport hotelu.

Vzniklé škody závěrem loňského roku ukázala část odkryté střechy, kterou v roce 1995 kompletovaly Vojenské stavby. „Halu jsme zavřeli 19. listopadu. Jedná se o záklopové desky a krytinu, kde byla objevena plíseň. Přijeli se na to podívat odborníci na dřevo, dřemorku a plísně z Mendelovy univerzity v Brně. Musí se to opravit,“ informoval tehdy ředitel školy František Kašpárek.

Problémy s vlhkostí ve střeše tělocvičny v Hrotovicích jsou dlouhodobější. Už před deseti lety bylo na střechu instalováno osm větráků pro odvětrání uzavřeného půdního prostoru, ale jak je vidět, úplně to nepomohlo, voda se tam zřejmě srážela dál.

„Práce na opravě střechy sportovní haly základní školy probíhají dobře. S firmou je velice dobrá spolupráce a pokud nám počasí bude přát jako dosud, určitě vše stihnou do začátku nového školního roku. Samozřejmě máme v těchto horkých dnech hodně práce také kolem údržby městské zeleně na přípravě poutě,“ konstatovala hrotovická starostka Hana Škodová.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk