Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Škvarky zmizí vždycky nejdříve

04.01.2018

Lipník (aa) - Vepřové hody krátce po Štědrém dni už patří ke koloritu Lipníka. I letos jejich příchod kolemjdoucím ohlásila vůně zabijačky, která se linula ze čtyř kotlů, postavených na schodišti do tamního kulturního domu.


To hlavní při zpracování masa a vnitřností z půlek tří stosedmdesátikilových pašíků se ale odehrávalo jako obvykle v kuchyni kulturáku. Sedmnáct ochotných sousedů a sousedek tam porcovalo, pralo, vařilo, smažilo, peklo, škvařilo, nabíjelo, špejlovalo, nalévalo do sklenic, mlelo a sypalo do sáčků jitrnice, jelita, tlačenky, škvarky, řízky, sádlo, ovar a další pochoutky z tradiční české zabijačky. „Ze tří prasat jsme udělali 500 jitrnic a asi 400 jelit. Je to o trochu míň než loni. Řízků máme nachystaných 150, 60 tlačenek a 30 kilo škvarků, ty se vždycky prodají, těch je vždycky málo, to je jediný sortiment, který je hned vyprodaný. Sádla je také dost. Maso prodávat nebudeme, jen balíčky kostí po půl kilech. Namleli jsme ale všechny malé kousky masa a budeme prodávat mleté maso, toho je asi deset kilo,“ prozradil ve čtvrtek 28. prosince v podvečer, když už bylo hotovo, hlavní organizátor akce, místostarosta Pavel Nedvědický, který vepřové hody vždy po tři dny připravuje s partou ochotných spoluobčanů.

Loňským osmým vepřovým hodům v Lipníku se dveře kulturního domu oficiálně otevřely v pátek 29. prosince v 11 hodin, v čase, kdy se většina lidí chystá k obědu. Kdo chtěl, přišel ochutnat bílou nebo černou polévku, smažený řízek, pečené vrabce, žebírka na medu či guláš. Nebylo málo ani těch, co si zakoupili nějaký ten výrobek a odnesli si ho domů.

Od 15hodin všem přítomným pro dobrou náladu vyhrávalo trio, kapela Madlenka od Klučovské hory, se kterou si mohl každý zazpívat, zatancovat nebo si ji jenom poslechnout k dobrému zažití pochutin. O občerstvení v podobě alkoholických i nealkoholických nápojů bylo také postaráno.

Foto HoN: Arnošt Pacola

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk