Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Slovenský Horkýže Slíže ve Fóru

09.11.2017

TŘEBÍČ (kv) - Čím větší blbost, tím líp. A musí se to rýmovat. Vedeni těmito podmínkami, dali si název Horkýže Slíže. A rým je jejich mocnou zbraní doteď. Jejich texty jsou úderné a vtipné. A rýmují se.


Během pětadvaceti let na hudební scéně vydala tahle slovenská punkrocková kapela jedenáct alb s dvěma stovkami vlastních skladeb, záznamy koncertů i CD, tvořené výběrem těch nejlepších pecek dekády 2001 – 2011. A na podzim představila kapela úplnou novinku Pustite Karola, se kterou vyrazila na tour po českých městech.

„V sobotu 11. listopadu si můžete ve Fóru poslechnout popřípadě i zazpívat populární hity této čtyřčlenné bandy. Jako předkapely se představí skupiny Zakázaný ovoce a Mean Messiah. Koncert začíná od 20 hodin,“ zve na koncert Jarka Burketová z MKS Třebíč.

Kapelu původně založil Kuko (Peter Hrivňák) na podzim 1992. Blížil se konec Československa a Kuko jako voják základní vojenské služby byl z Libavé (u Olomouce) převelen domů na Slovensko. Společně s Máriem Sabo a Martinem Košovanem mohli začít zkoušet na nitranském koupališti. První koncert odehráli o pár měsíců později také v Nitře. V roce 1993 jejich sestavu doplnil baskytarista Martin Žiak. Nebyla to ale sestava na celé čtvrtstoletí. Se skupinou hraje třeba Noro Ivančík a Jura Štefánik. Košovana za bicími nahradí Marek Viršík.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk