Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Zdenek Stojánek se definitivně rozhodl skončit s hokejem v Moravských Budějovicích. Účinkování ve druhé lize uzavřel tím nejlepším způsobem, se Sokolovem si jeho tým zahrál o právo postupu do první ligy.
(foto: mm)

Stojánek už se dál v hokejovém prostředí pohybovat nechce

29.04.2019

Moravské Budějovice - Hokejové Moravské Budějovice končí s hokejem. Tedy rozhodně s tím druholigovým, který dlouhá léta ve městě vedl Zdenek Stojánek. Majitel klubu se totiž definitivně rozhodl a po skončení soutěžního ročníku 2018/2019 druholigovou licenci prodává. Zájemců bylo údajně několik, jasným favoritem byl ale celek ze Znojma, který dlouze zvažoval pokračování v mezinárodní EBEL lize. V té nakonec pokračovat bude, co ale udělá s licencí z Moravských Budějovic, je otázkou, na kterou zřejmě neznají jasnou odpověď ani ve městě okurek. Na prodej licence, ale i okolnosti, které Zdenka Stojánka na myšlenku už před dlouhými měsíci přivedly, jsme se zašli zeptat.


O tom, že s hokejem skončíte, uvažujete už pár let vždycky těsně před koncem sezóny. Je to letošní rozhodnutí definitivní?

Ano, moje rozhodnutí je definitivní. Je to z mého pohledu stoprocentní vyřízená záležitost.

Jak dlouho jste ho rozmýšlel?

Rozhodnutý jsem takhle byl před rokem a čtvrt, ale přišlo mi hloupé skončit ze dne na den a postavit vedení města a naše fanoušky před hotovou věc. Možná jsem to měl udělat a taková ta agónie by byla krátká a rychlá.

Není to pro vás smutný konec?

Vůbec ne. Jsem součástí budějovického hokeje 48 let, zprvu jako hráč a teď ho již 25 let nesu takříkajíc na vlastních zádech jako manažer. Po těch letech již opravdu nemám motivaci a energii. Takže jediné, co pociťuji, je velká úleva. Jediné, z čeho jsem opravdu smutný, je obrovská hromada „zaručených“ informací, proč končím a co je tak a co je jinak.

Přesto, druhá liga s vámi odchází...

Ano, druhá liga odchází, ale přemýšlel jsem o tom asi víc, než kdokoliv jiný v tomhle městě a není mi to jedno. V době, kdy se tady mluvilo o našem možném postupu, jsem několikrát říkal, že tady v tomhle městě prostě nejsou peníze ani na pořádný krajský přebor, natož na první ligu. Tady vážně nejsou peníze ani na druhou ligu. To byla moje vymyšlenost, já jsem si ji obstaral a zorganizoval a já to také zakončím.

Pokračování v tištěných novinách.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk