Brankář Karel Vejmelka byl vyhlášen nejlepším mužem svého týmu v duelu v Ústí nad Labem.
(foto: Martin Mutl)

Třebíč nedala v Ústí ani gól a po porážce klesla na druhé místo

20.11.2014

Ústí nad Labem - Zápas na ledě ústeckých Lvů čekal v posledním kole první poloviny první ligy hokejisty do té doby vedoucí Horácké Slavie Třebíč. Ti se museli obejít bez brankáře Faltera, kterého místo zraněného Čiliaka povolala brněnská Kometa do branky v zápase na ledě pražské Sparty. Příležitost dostal mladý brankář Pardubic Karel Vejmelka. Naopak trenéru Mičkovi se po jednozápasové pauze do sestavy vrátil kapitán Dolníček, který si zranění kolene odnesl z duelu v Mostě.zprávy

První šanci zápasu měl na začátku 5. minuty po přihrávce Roda Roubík, ale třebíčský odchovanec Vejmelka ho vychytal. Na druhé straně pálil v 11. minutě v přesilovce tvrdě obránce Bartoň, Petráska trefil do ramene a puk poskakující před brankou odvrátili beci do bezpečí.

V úvodu druhé části dohrávali hosté přesilovku, v ní ale Petráska vážněji neohrozili. Navíc za domácí brankou podjela brusle v plné rychlosti Havlovi, který hlavou v plné rychlosti narazil na mantinel a s podezřením na otřes mozku skončil v nemocnici. Vyšetření pak ukázalo pohmoždění páteře, díky kterému si šikovný útočník od hokeje musí na čas odpočinout. Ve 24. minutě mohl otevřít skóre Holec, který se řítil sám na Petráska, ovšem neuspěl. O minutu později dostal puk před branku Budínský, prokázal šikovné ruce a přesnou střelou pod horní tyčku poslal do vedení domácí Lvy. V polovině zápasu pak vypálil kousek za modrou čarou Gengel a Vejmelka našel puk až za svými zády podruhé. Ve 32. minutě čelil třebíčský gólman další šanci Budínského a na druhé straně stihl ještě ve druhé části ohrozit Petráska Čech.

Třetí dvacetiminutovku načal šancí důrazný Budínský, kterému ale Vejmelka třetí gól přidat nedovolil. Ve 45. minutě se do šance tlačil Rod, ale důrazní obránci Vejmelkovi práci usnadnili. Už tři minuty před koncem sáhli třebíčští trenéři k power-play. V ní si vynutili výraznou převahu, několik závarů, ale současnou střeleckou mizérii prolomit nedokázali. V polovině poslední minuty se už Třebíčští radovali, ale gól nemohl být uznán kvůli kopnutí do puku. Vteřinu před koncem zápasu pak zpečetil vítězství Severočechů střelou do prázdné branky Tůma a ústečtí Lvi mohli téměř po roce slavit výhru nad třebíčským týmem.

Zápas bez vstřelené branky pochopitelně nemohl udělat příliš radosti trenérovi Horácké Slavie Jiřímu Mičkovi. Navíc na ledě týmu, kde v minulosti působil. „V místě bývalého působiště jsem chtěl s Třebíčí uspět. Nedali jsme ale gól, tudíž jsme nemohli pomýšlet na vítězství. Mohli jsme zahrozit během pár závarů, koncovka nás ale v současné době trápí. Věřili jsme, že se nám v závěru podaří srovnat, ale gól jsme nedali,“ stručně komentoval středeční duel Mička. Jeho tým klesl po posledním zápase první poloviny první ligy na druhé místo za ještě vloni extraligový Chomutov, přesto byla i v očích hlavního trenéra týmů úvodní část letošního ročníku soutěže mimořádně povedená. „Po první polovině základní části jsme s body spokojení, chceme se dostat do play-off z nejlepší možné pozice,“ opakuje výkonnostní cíle klubu Jiří Mička.

Za poctivý a obětavý výkon musel ve středu chválit své svěřence ústecký kouč Miroslav Mach. „Musím pochválit kluky, předvedli parádní výkon. Konečně jsme začali hrát dobře dozadu, i když Třebíč je první, do vyložených šancí jsme ji nepustili. Potřebovali jsme bodovat, body jsme zbytečně ztratili například s Havířovem či Českými Budějovicemi. Gól, který jsme inkasovali v závěru po kopnutí, jsem neviděl. Spíše jsem si myslel, že byli protihráči v brankovišti. Rozhodčí branku neuznal, vyhráli jsme 3:0 a jsme za to rádi.“

Další zápas čeká Horáckou Slavii už zítra, kdy v duelu 27. kola cestuje na led osmého celku tabulky do Havířova. Ani ten se v současné době nemůže pyšnit herní pohodou. Z posledních pěti zápasů totiž získali jen jeden bod za prohru v prodloužení v Chomutově. V obou dosavadních letošních vzájemných zápasech byli úspěšnější hosté. V prvním případě si na začátku září přivezli Třebíčští tři body ze severu Moravy za výhru 4:2, v polovině října pak havířovští Panteři vyhráli v Třebíči fotbalovým výsledkem 1:0.

Autor: Martin Mutl