Výkony všech závodníků si zaslouží obdiv.
(foto: ilustrační foto)

Třebíčské kolo Kinderiády vyhráli školáci z Jihlavy

02.06.2011

Třebíč - Další regionální kolo atletické soutěže Kinderiáda proběhlo na atletickém stadionu v Třebíči. Třicet základních škol z Vysočiny zde bojovalo o celkové prvenství v soutěži a postup do celorepublikového finále.

Přes 300 malých sportovců ze třiceti škol celého kraje Vysočina soupeřilo na stadionu v Třebíči v technických a běžeckých disciplínách atletiky. Konalo se zde totiž v pořadí již dvanácté regionální kolo letošního ročníku Kinderiády, atletické soutěže pro žáky 2. až 5. tříd základních škol. Nejlepší výkony na atletickém oválu předvedl tým ZŠ Seifertova z Jihlavy a s nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu vybojoval celkové první místo. Výsledky na prvních třech příčkách byly jedny z nejvyrovnanějších za celou historii Kinderiády. O druhé a třetí pozici musel rozhodovat počet vítězství v jednotlivých disciplínách. Žáci ZŠ L. Čecha z Nového Města na Moravě získali o jedno druhé místo v individuálních disciplínách více a mohli tak slavit stříbrnou příčku a postup do finále soutěže. V těsném závěsu skončil na třetím místě s postupem do finále tým ZŠ Hrotovice. Vítězná ZŠ Seifertova musela dle regulí Kinderiády přenechat postup celkově čtvrté ZŠ Kollárova z Jihlavy, jelikož se finále účastnila v minulém roce. Školy budou v červnovém finále v Praze bojovat nejen o celkové vítězství v soutěži, ale i o finanční příspěvek na rekonstrukci školních sportovišť v celkové hodnotě 300.000 korun, který do soutěže věnuje společnost Ferrero.

Za dvanáctiletou existenci Kinderiády se této soutěže zúčastnilo již více než 30.000 dětí. V letošním ročníku se zapojí dalších čtyři a půl tisíce mladých sportovců, kteří soutěží v běžeckých a technických disciplínách atletiky. Žáci a žákyně druhých až pátých tříd se na Kinderiádě utkávají v běhu na 60 m, hodu plným a kriketovým míčem, skoku dalekém a z místa a v závěrečné štafetě družstev. Jako patroni zůstávají Kinderiádě věrné české sportovní legendy Lída Formanová a Tomáš Dvořák.