Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Truhláři z Marsu cestou z Betléma navštívili i knihovnu.
(foto: Ivo Nechvátal)

Týden knihoven odstartovali Truhláři z Marsu

04.10.2010

Třebíč - Městská knihovna se zapojila do čtrnáctého ročníku celostátní kampaně na podporu čtení a knihoven. Týden knihoven začal v sobotu 2. října a potrvá do pátku 8. října. Pracovnice knihovny nachystaly program, ze kterého až oči přecházejí. Připraveny jsou besedy, přednášky, počítačová školení nebo soutěže.


Heslo letošního ročníku Knihovna pro všechny se v Třebíči rozhodli naplnit měrou vrchovatou. Sobotní zahájení vystoupením voicebandu Bambini má bratra aneb Truhláři z Marsu přilákalo do hudebního oddělení nejen malé a velké čtenáře či známé a příznivce tohoto uskupení, ale kupříkladu i hudebního teoretika z vídeňské univerzity dr. Viktora Velka (šušká se o angažmá souboru za hranicemi).

„Dcera je někde viděla a přišla úplně nadšená,“ sdělila nám ředitelka knihovny Mgr. Marie Dočkalová v okamžiku před vystoupením Truhlářů. „A když to táhne mladé lidi někam na koncerty nebo zábavy, proč by je to nepřitáhlo do knihovny,“ poznamenala spokojeně při pohledu na zcela zaplněný sálek hudebního oddělení.

Pokud se Městská knihovna Třebíč chce během tohoto týdne prezentovat jako zařízení, které dokáže zaujmout všechny věkové kategorie a nabídnout jim zajímavý způsob trávení volného času, vykročila správným směrem. Sobotní odpoledne patřilo především dětem. Od 14 hodin pro ně byly v dětském oddělení přichystány zábavné soutěže, ralaxační cvičení, kreslení a malování. Prostě knihovna se ukázala jako báječné místo pro trávení volného času.

Aby to nebylo líto dospělým, změnilo se v sobotu jejich oddělení v tvůrčí dílnu, kde si mohli vyrobit náušnice nebo ubrouskovou technikou ozdobit květináče.

Dalším z vrcholů sobotního programu byla beseda s plukovníkem JUDr. Michalem Dlouhým, spisovatelem a duchovním otcem seriálu Četnické humoresky.

V pondělí 4. října pokračoval Týden knihoven ve Fóru prezentací služeb knihovny pro zdravotně postižené. V hudebním oddělení pak proběhla přednáška zooložky Muzea Vysočiny Jihlava Kláry Bezděčkové o zatracovaných druzích živočichů, kteří by nám ale mohli být v mnoha ohledech vzorem. Na ni naváže v pátek 7. října od 17. hodiny přednáška zoologa Pavla Bezděčky Světové národní parky a chráněná území Třebíčska.

Módní přehlídka oblečení vhodného ke cvičení se bude konat v úterý 5. října od 16.00 opět v sále hudebního oddělení. A děti se mohou těšit na středu na program Písničky z večerníčků, který odstartuje v 15.30 v dětském oddělení knihovny.

V rámci Týdne knihoven jsou zdarma vydávány registrace pro pravidelné návštěvníky knihovny.

Autor: Ivo Nechvátal
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk