Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Uhodil žáka a ve škole skončil

11.12.2019

TŘEBÍČ (mach) - Nešťastný incident, k němuž došlo minulý týden v ZŠ Benešova, rozdělil veřejnost na dva neslučitelné tábory. Během výuky měl učitel uhodit žáka opakovaně do hlavy proto, že upustil na zem hudební nástroj. Rodiče zvažují trestní oznámení, učitel na vlastní žádost okamžitě skončil.


Incident se měl odehrát při hudební výchově. Žák upustil na zem hudební nástroj. To mělo učitele velmi rozčílit a na žáka druhého stupně měl zaútočit. Podle svědků ho měl několikrát prudce udeřit do hlavy. „Stalo se to bohužel. Učitel ve škole okamžitě skončil z vlastního rozhodnutí,“ okomentoval do médií nešťastnou událost Jan Vaněk, ředitel ZŠ Benešova. Žák poté okamžitě s rodiči zamířil ze školy do třebíčské nemocnice na vyšetření s podezřením na lehký otřes mozku. Případem se bude zabývat i třebíčská radnice jako zřizovatel školy.

Událost logicky nezůstala bez povšimnutí třebíčské veřejnosti. Sociální sítě zaplavily názory na nešťastnou událost. Jedni chválí okamžitý vyhazov učitele, který přitom odešel sám, z vlastní vůle. Jiní se jej zastávají s poukázáním na mnohdy nezvladatelné chování dnešní mládeže. Školství je dnes zcela jiné, než jak je pamatujeme z dob svého dětství my, dospělí. Pedagog má mnohem těžší pozici, než kdysi míval. Nebylo nezvyklé, že děti i ve škole dostávaly fyzické tresty. Občas padl výchovný pohlavek, rána ukazovátkem přes ruce či paži. Žádné z dětí tím psychicky netrpělo. Učitel měl respekt a žáci měli na paměti, že v případě revolty přijde trest. Dnes je situace diametrálně odlišná. Karta se obrací. Díky liberální výchově je častěji právě pedagog v pozici, kdy se obává, že bude arogantním žákem ztrestán. Pubertální děti jsou často nezvladatelné, nepomáhají domluvy ani opakované poznámky. Za vše může příliš liberální výchova. Rodiče jsou až příliš zaměstnaní, než aby se dětem věnovali. Raději si jejich náklonnost kupují. Smutný obraz dnešní doby. Vychováváme si malé sobecké a arogantní a emočně ploché tvorečky. Naší bezpodmínečnou podporou jim vštěpujeme falešný pocit, že mohou téměř všechno.

Ať tak nebo tak, šlo o nešťastnou událost, k níž rozhodně nemělo dojít. Nikdo z nás ale netuší, co vše jí předcházelo a za jakých okolností k ní došlo. Není na místě hodnotit, odsuzovat.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk