Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Útulek bude stát více než čtrnáct milionů

21.11.2016

TŘEBíČ (kv) - Město již uzavřelo výběrové řízení na firmu, která bude stavět nový psí útulek. Nejlevnější nabídka ale nevyhrála. „Firma DMC cz, která měla nabídkovou cenu 13 274 000, bohužel nesplnila soutěžní podmínky a nedodala všechnu dokumentaci tak, jak měla a musela být vyloučena. Shodou okolností to byla firma s nejnižší cenou, ale podle zákona nebylo možné připustit její další účast,“ uvedl minulý týden Pavel Heřman, radní, který na fungování útulku dohlíží.


Soutěž ve věci výstavby nového útulku pro opuštěná zvířata se konala opakovaně. Důvodem byla příliš vysoká cena původního projektu. Ta se díky novému projektu mírně snížila a nová soutěž potvrdila. Původní soutěž, kterou v květnu letošního roku radnice zrušila, počítala s cenou více než 16 milionů bez DPH. Teď se bude stavět za asi 14,5 milionů.

Do nové soutěže se přihlásily čtyři firmy s nabízeními cenami od 13,3 do 16,4 milionů korun. Po vyloučení brněnské firmy Dmc cz se stala vítězem soutěže akciová společnosti Jemnická Stavba, která nabídla, že útulek na Hrotovické ulici postaví za 14,4 milionů korun (uvedené ceny jsou bez DPH). Pokud se nikdo z účastníků soutěže neodvolá a bude podepsána smlouva, bude stavba zahájena 15. prosince s tím, že hotovo má být nejpozději 15. června příštího roku.

Třebíčský útulek funguje více než dvacet let v provizorních prostorách nad třebíčským zámkem. Původně městský pozemek je nyní již v soukromých rukách a útulek je tak v nájmu. Vybudování nového zařízení je proto nezbytné. Útulek asi rok a půl provozuje přímo město prostřednictvím městské policie. S původním provozovatelem, Ligou na ochranu zvířat, vedenou Petrem Ondráčkem, ukončilo spolupráci poté, co se ukázaly rozsáhlé problémy v hospodaření Ligy. A kde skončily statisíce, vyplacené z městského rozpočtu, se přesně neví. Hospodaření útulku poté prověřovala policie, věc ale odložila. „Pokud chceme nějakou náhradu, máme se obrátit v občanskoprávním řízení na Ondráčka. To je závěr, který z toho vyplynul,“ říká radní Pavel Heřman.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk