V sobotu přijede posílený Most

18.12.2014

Kadaň - Třetí duel na ledě soupeřů v řadě čekal ve středu na hokejovou Horáckou Slavii. Ta se po pondělní porážce na Kladně propadla na páté místo prvoligové tabulky a právě bodovým ziskem na severu Čech se chtěla mezi prvoligovou elitu vrátit.

První šanci zápasu měl už ve třetí minutě domácí Chrpa, ale do vedení se dostali ve 13. minutě hosté z Třebíče. Pekr nabídl přihrávku Wasserbauerovi a ten zblízka poslal svůj tým do vedení. Do první přestávky dostali domácí výhodu dlouhé přesilovky pět na tři, ale v ní se dočkali jen převahy.

Srovnat se Kadani podařilo hned po 40 vteřinách hry v prostředním dějství, kdy Ton nabil Šulákovi a ten svou střelu poslal přesně k tyči. Naštěstí hned po patnácti vteřinách ujeli do přečíslení Pekr s Holcem a probuzený střelec, který si svými výkony znovu řekl o dres brněnské Komety, vrátil Horácké Slavii těsný náskok. Necelou minutu po polovině duelu bylo ale znovu srovnáno. Puk se překvapivě dostal před branku, tam si jej našel důrazný Hejcman a pohotově zavěsil. Třebíčští si důležitý náskok vybudovali něhem pětadvaceti vteřin ve 36. minutě, kdy se prosadili hned dvakrát. Nejprve zakončoval přesilovkovou kombinaci při vyloučení Mrázka tvrdou střelou od modré obránce Bilčík a než se domácí stačili vzpamatovat, přišel při signalizované výhodě rychlý gól Pekra.

Pokud chtěla Kadaň myslet na domácí výhru, kterou zatím oba dosavadní vzájemné duely s Třebíčí skončily, musela zabrat ve třetím dějství. Kontaktní gól se jí podařilo dát ve 46. minutě, kdy se v přesilovce čtyř proti třem podařilo Trefnému najít osamoceného u tyčky Kašíkovy branky Račuka. Jenomže vyrovnání se nedočkali, přestože šestatřicet vteřin před třetí sirénou odvolali brankáře. Třebíčští v čele s gólmanem Kašíkem odolali a na třísetkilometrovou cestu ze severu Čech si přibalili tři body za těsnou výhru 4:3.

„První třetinu jsme odehráli výborně a vyhráli jsme ji stejně jako na Kladně 1:0. Na začátku druhé třetiny Kadaň vyrovnala, jenže prakticky z protiútoku jsme šli znovu do vedení. Zhruba v polovině utkání ale Kadaň znovu vyrovnala, my jsme znovu rychle odpověděli dvěma slepenými góly a odskočili jsme tak na rozdíl dvou branek. Herně nám nevyšel začátek třetí třetiny, kde jsme se dostali pod tlak, faulovali jsme a domácí hráli potřetí v zápase přesilovku pět na tři. Tu jsme ubránili, ale v závěru hry pět na čtyři jsme inkasovali třetí gól. Od té doby jsme ale už hru kontrolovali a Kadaň jsme do větších šancí ani tlaku nepustili,“ shrnul zápas hlavní trenér Horácké Slavie Jiří Mička. Ten svým svěřencům za odvedenou práci na sever poděkoval. „Hráčům opět musíme poděkovat, protože zápas odpracovali velmi dobře. Z tripu tří venkovních utkání máme čtyři body, za což jsme rádi, protože se teď na každý bod strašně nadřeme. Musíme se dobře připravit na sobotní utkání s Mostem, který bude o reprezentační přestávce určitě posílený hráči z Litvínova, takže nás čeká velmi těžké utkání, které ale chceme zvládnout.“

Most včera na svém ledě potrápil jihlavskou Duklu, které podlehl až po samostatných nájezdech. V jeho dresu nastoupilo šest hráčů, kteří letos naskočili v extraligovém Litvínově. Kromě brankáře Horáka (5 zápasů) také obránce Kousalík (5 zápasů/0+1) a útočníci Jurčík (30/1+4), Šrámek (27/3+2), Písařík (26/4+0) a Smolka (6/0+0). Právě Smolka byl jedním ze středečních úspěšných střelců Mostu.

Autor: Martin Mutl