Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Veřejné záchodky na autobusovém nádraží se zpoplatní

28.05.2018

TŘEBÍČ (evu) - Zastaralé toalety na autobusovém nádraží už dávno nevyhovují standardům dnešní doby. Momentálně jsou přístupné široké veřejnosti bez jakéhokoliv poplatku. Možná i proto, na záchodky chodí lidé bez domova nejen na záchod, ale také si udržovat svojí celkovou hygienu. Tento fakt odrazuje spoustu cestujících, kteří by jinak záchody rádi využili.


To vše se má ale v brzké budoucnosti změnit. Město chce tyto toalety rekonstruovat a zpoplatnit. Poplatek bude nastaven nejspíše ve výši 5 korun. „Budou v podstatě sloužit jako veřejné toalety pro tuto část centra města, aby lidé nemuseli běžet až doprostřed náměstí. Takže je může využít i necestující veřejnost,“ řekla místostarostka Marie Černá. Otevírací doba záchodků bude souběžná s otevírací dobou haly autobusového nádraží.

Postupně se bude celé autobusové nádraží a jeho blízké okolí měnit k lepšímu. Je to přece i vizitka celého města a první dojem dělá hodně. Další rekonstrukce by měla časem proběhnout tak, aby celý přístup byl bezbariérový, takže to uvítají určitě i maminky s kočárky. Uvnitř haly vznikne nový mobiliář, také by tam mělo vzniknout zázemí pro maminky s dětmi, aby měly možnost například vyměnit dítěti plenku nebo mu ohřát jídlo.

Autor: evu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk