Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Brankář Pavel Jekel kapituloval v Litoměřicích čtyřikrát a vítězná série jeho týmu skončila.
(foto: mm)

Vítěznou šňůru Horácké Slavie Třebíč přetrhly Litoměřice

10.10.2019

Litoměřice - Na ledě Litoměřic se v dalším kole první ligy představili hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Ti na ledě Kališníků nevyhráli od února 2017, černou čtyřzápasovou sérii tak chtěli ukončit v desátém kole letošního ročníku. Jenomže čtyřzápasovou vítěznou sérii svěřenci trenérů Sobotky a Barvíře neprodloužili.


V úvodu utkání byli domácí aktivnější, ale hra se postupně vyrovnala a první zajímavou šanci měl Michálek, který ale ztroskotal na gólmanovi Škorpíkovi. Pak zaujal krátký pěstní souboj Strejčka s Malcem, který vítěze nepoznal. Tři minuty před první přestávkou pálil tvrdě od modré obránce Marcel, Jekel puk neudržel a největší talent pražské Sparty z loňské sezóny Matěj Beran pohotově otevřel skóre. Do první přestávky mohli Kališníci zvýšit, ale Voženílek si v samostatném úniku na Jekela nepřišel.

Ve druhé třetině byli hosté z Vysočiny pod výrazným tlakem. Tomu úspěšně odolávali do 29. minuty, kdy Jánský vymyslel parádní přihrávku na rozjetého osmnáctiletého odchovance pražské Sparty Davida Vitoucha a Litoměřice vedly o dva góly. Ve zbytku druhé části měli domácí řadu honě slibných šancí, do druhé přestávky ale další gól nepřidali. Třebíčští se nadechli až chvíli před koncem druhé třetiny při vyloučení Marcela.

Třetího gólu se necelá tisícovka fanoušků dočkala na začátku poslední části, kdy byla za zdržování potrestána třebíčská hráčská lavice a domácí přesilovku po necelé půlminutě Korkiakoskim využili. Navíc hned za dvě minuty překonal Jekela počtvrté Vitouch a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Horácká Slavia se v závěru zápasu dočkala pár šancí, tu největší přesilovkovou Vodného v 56. minutě ale zneškodnil teprve osmnáctiletý gólman Škorpík.

Třebíčský trenér Martin Sobotka byl po prohraném zápase kritický. Zdůraznil pak, že jeho svěřenci musí spoléhat především na bezmeznou bojovnost. „Dnes jsme neodehráli dobrý zápas. Po těch čtyřech výhrách jsme si asi začali myslet něco, co není pravda. My nikoho nepřehrajeme žádnou velkou hokejovostí, ale tvrdou prací, dobrým bruslením, jednoduchou hrou a dodržováním taktiky. Dnes nám tohle všechno chybělo. Soupeř byl od druhého gólu lepší a měl větší chuť po vítězství, hrál kompaktněji, což naše hra také postrádala.“

„Myslím, že jsme odehráli výborný zápas. Mohlo být rozhodnuto už po druhé třetině, ale neproměnili jsme tam mnoho šancí. Cítili jsme, že zápas máme pod kontrolou a třetí gól byl asi zlomový. Jsme rádi, že jsme odčinili Přerov jsme i rádi za nulu pro Škorpíka,“ zhodnotil vítězný duel litoměřický kouč Daniel Tvrznk.

Dnes je na programu 12. kolo první ligy, ve kterém Horáckou Slavii čeká souboj na ledě ústeckých Lvů. Na žádost domácího celku byl ale zápas přesunut na zítřek. V sobotu se pak Třebíčští představí svým příznivcům, kdy změří síly s Benátkami nad Jizerou.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk