Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Za kopanec dva roky

09.11.2017

Třebíč (red) - Trest v trvání dvou roků zákazu činnosti nepodmíněně dostal za inzultaci rozhodčího Jiřího Vévody v 10. kole nejnižší soutěže mužů mezi Hodovem a Svatoslaví hráč Marcel Šimek. Kromě toho byl zápas kontumován ve prospěch domácího celku a za kontumaci musí Svatoslav zaplatit pokutu ve výši 15 tisíc korun. Proti rozhodnutí se ale mohou potrestaní podle disciplinárního řádu odvolat.


Marcel Šimek podle zápisu o utkání neunesl druhou žlutou kartu a rozhodčího Vévodu pět minut před koncem zápasu nakopl do zadní části těla. „Po udělení červené karty se ke mně seběhli hráči hostí, začali mi nadávat, strkat do mě a pak mě vyloučený Marcel Šimek kopl zezadu do zadní části těla. Vím to, protože jsem se hned otočil a v tom místě byl jen on,“ tvrdil po utkání rozhodčí, který zápas po nakopnutí okamžitě řádně ukončil.

Disciplinární komise na svém jednání vyslechla celou řadu svědků, Marcel Šimek se ale bez omluvy nedostavil. Na základě výpovědí a následného šetření vynesla disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Třebíč včera verdikt. Marcel Šimek si za tělesné napadení rozhodčího podle §48 nezahraje dva roky, zaplatit musí i tisícikorunovou pokutu. Na té hříšník ušetří, disciplinárka mohla sáhnout i k pokutě daleko vyšší až do výše sto tisíc korun. Svatoslavský hráč si nepomohl ani neomluveným nedostavením se na jednání komise, za které mohl podle platné legislativy dostat další měsíc zákazu činnosti a až desetitisícovou pokutu, ale také následným vyhrožováním rozhodčímu, které disciplinární řád „oceňuje“ až devíti měsíci zákazu činnosti a až čtvrtmilionovou pokutou.

„To, co se tam dělo, jsem za třicet let, co dělám fotbal, ještě nezažil. Chování některých hráčů Svatoslavi bylo opravdu nechutné. Při odchodu do kabin nám vyhrožovali, plivali na dveře a navíc rozbili skříň v kabinách,“ říká jeden z přímých aktérů zápasů, který ale nechtěl být jmenován.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk