Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Zámecká zahrada již po třetí ožila „Růžovkama“

19.06.2017

Třebíč (lm) - Zámecký park patří bezesporu k nejkrásnějším parkům v našem okresním městě. A když se k tomu přidá kvalitní růžové víno, skvělá gastronomie a pohodoví lidé, nemůže z toho vzejít nic krásnějšího než Slavnosti růžových vín.


Již od desáté hodiny mohli návštěvníci chutnat z široké nabídky růžových vín. Mohli vybírat ze všech druhů růžových vín, a to jak suché, polosuché, polosladké, sladké, ale také z vín zahraničních, včetně těch šumivých. My jsme napočítali celkem šedesát pět vzorků. Zámecký park byl už kolem poledne plný milovníků vína a díky elektronickému placení čipem se netvořily dlouhé fronty. K ochutnávání vína patří i skvělá gastronomie, jež tu měla zastoupení v podobě třebíčských, ale i jihlavských restaurací. Proběhlo i několik vařících show pod vedením zkušeného šéfkuchaře Petra Hajného z firmy Electrolux a také mezi diváky oblíbená komentovaná sabráž. Nechyběly ani řízené degustace z vinařství Hort a Vajbar. Pokud jste si chtěli na chvíli odpočinout od degustací, mohli jste navštívit Coffee zónu nebo Vesničku Čerstvé sváči. Kavárna Salsa zde představila různé odrůdy kávy, ukázky jejich pražení a přípravy, spojené s ochutnávkami. Vesnička Čerstvé sváči lákala zejména děti. Ty zde mohly na vlastní oči vidět zajímavé pokusy, které si pro ně připravili z ekotechnického centra Alternátor, a nebo si připravit „čerstvou sváču“ s projektem Fresh and Tasty. Atraktivní bylo i vaření s angličtinou. Dražila se také večeře s guru růžových vín Rostislavem Malenou a vybraná částka byla věnována na třebíčský útulek.

Hudební program měla na starost jazzová a swingová kapela Black Jam, dále pak kapela Voila a večer celý program završil třebíčský dj Agnes. Celý tento příjemný den moderoval v Třebíči velice oblíbený moderátor Lukáš Hejlík.

Autor: lm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk