Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Znovu se rozbíhají přípravy na rekonstrukci mostu

07.10.2013

Třebíč, Jihlava - Krajští radní posunuli svým úterním rozhodnutím zase o kousek blíž realizaci dlouho očekávané opravy Podklášterského mostu. Schválili totiž výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace. Výběrové řízení běží ode dneška a nabídky bude komise posuzovat po 21. říjnu.


„Zakázka zahrnuje vypracování projektové dokumentace ve stupni dokumentace pro stavební povolení, projektové dokumentace pro provádění stavby a zajištění pravomocného stavebního povolení. Cílem vypracování projektové dokumentace je návrh kompletní rekonstrukce dotčeného mostu,” uvedla tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Konkrétní částku potřebnou na opravu mostu bude kraj znát až po zpracování projektu. K samotné realizaci by podle informací kraje, který je majitelem mostu, mohlo dojít v roce 2015. „Předchází tomu ale ještě sestavení krajského rozpočtu a další jednání,” doplnila Svatošová.

Most pochází z roku 1931 a současné dopravě už technicky nedostačuje. Kromě fyzické stránky zaostává most i morálně. Šířka vozovky je jen 6,2 m, přitom současná norma počítá alespoň s 6,5 m. A nedostatečná je i jeho zatížitelnost.

O rekonstrukci mostu, respektive o jeho stržení a nahrazení novým mostem, se vážně hovořilo již v roce 2009 s tím, že k realizaci dojde v roce 2010. Nestalo se. Přednost doslal, pro mnohé dodnes ne úplně správně, kruhový objezd v Týně.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk