Ach, ta věčně vratká Třesovská lávka
Profilovka
04. 07. 2024.
2948

TŘESOV (ap) – Obec Třesov s rybníčkem na návsi, to byla zřejmě jedna z nejlepších destinací, kam se mohl v horku minulé soboty uchýlit vedrem sužovaný občan Horácka, Podhorácka i Vysočiny. Od pravého poledne se tam konal již 7. ročník šampionátu Třesovská lávka. Takže o dobrou náladu a třeba i koukání bez koupání nebyla nouze.

Akce Třesovská lávka se na třesovský rybník jménem Rohlík vrátila po 16 letech v roce 2022. Od té doby se pyšní čím dál větším počtem zúčastněných. „Lávka se chystá několik dní před samotnou akcí a každoročně ji staví ta stejná parta. Ženy se většinou starají o kulturní zážitek v podobě předtančení. Dá se tedy říct, že do této akce je zapojena celá naše vesnice,“ konstatovala hlavní pořadatelka akce Tereza Kafková.

Postupem let vypilovali pořadatelé soutěžní disciplíny, takže jsme po slavnostním zahájení akce třesovskými ženami byli svědky napínavého soutěžení  přejezdu lávky v disciplínách Spanilá jízda na kole (kolo vlastní), Soutěž dvojic na trakaři (trakař erární), Smíšená pivní štafeta (pivo erární). Poslední disciplínou byly štafety dospělých a dětí. Děti do 13 let z bezpečnostních důvodů soutěžily pouze v limonádové štafetě.

A tak jsme byli i letos ke všeobecnému obveselení diváctva svědky řady více či méně krkolomných pádů z lávky do prohřáté vody rybníčku. Ano, jen nemnohým se podařilo překonat dlouhou nestabilní lávku na vodní hladině a vystoupit suchou nohou na břeh u přístřešku vedle kaple sv. Jana Nepomuckého. Odměnou úspěšným byl triumfální návrat na start za potlesku davu dobře se bavících diváků.

Krásné počasí, velká účast lidí, skvělá atmosféra a vychlazené pivo akci výborně doplnily. „A my se tak už nyní těšíme na to, co za rok přinese další ročník Třesovské lávky,“ dodala pořadatelka Kafková.

Inu, byl to pěkný začátek letošního hodně rozmarného léta v Třesově.

Foto HoN: Arnošt Pacola  

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image