Andrea Klementová, vítězka Českého poháru v zimním plavání
Profilovka
08. 04. 2024
visibility 1098

ZÁŘÍČÍ / TŘEBÍČ - Sezóna zimního plavání 2023/2024 je u konce a s velkým pohárem v ruce se z ní raduje Andrea Klementová, vítězka celé sezóny. Cesta k vítězství ale nebyla jednoduchá a Andrea musela skloubit náročné závody v České republice s reprezentací na světové úrovni. Bodování Českého poháru dává nejvíce bodů za nejdelší tratě, 1 km, a dále za plavání v chladnější vodě. Andrea se soustředila na co nejvyšší počet bodů a účastnila se téměř všech závodů. Jedinou výjimkou byly týdny, kdy reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa v Estonsku a mistrovství Evropy v Rumunsku.

„Bylo to náročné období," přiznává Andrea. „Snažila jsem se stihnout co nejvíce, ale nemohla jsem se rozkrájet. Musela jsem si vybrat mezi body v Českém poháru a reprezentací ve světě. Rozhodla jsem se pro reprezentaci ve světě a věřila, že i s vynecháním závodů budu mít šanci na vítězství v poháru."

Po návratu z mistrovství světa a Evropy se Andrea s vervou vrhla zpátky do českých závodů, i když s vědomím, že bodů na vítězství už nejspíš nebude mít dost. „Přestala jsem sledovat bodování a soustředila se jen na to, abych si každý závod co nejvíce užila," říká.

Nakonec se ale na ni štěstí usmálo a z posledních závodů této sezóny si odváží Český pohár v zimním plavání pro sezónu 2023/2024. Její cesta je příkladem pro všechny, kteří odhodlaně sledují své sny a nevzdávají se i přes překážky. „Je to neuvěřitelný pocit," raduje se Andrea. „Tato sezóna byla plná překvapení a jsem moc vděčná za to, že se mi podařilo dosáhnout tak skvělých výsledků. Největší výzva mě ale čeká během prázdnin, kdy se pokusím přeplavat kanál La Manche."

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image