

Policisté na Třebíčsku řešili během pátku a soboty hned několik závažných událostí. V Moravských Budějovicích a Jaroměřicích došlo k nehodám motocyklů, které si vyžádaly zranění, a v Želetavě museli zajistit silně opilou ženu.
Moravské Budějovice – V pátek 19. září došlo po šesté hodině večer v Moravských Budějovicích na ulici Tyršova k dopravní nehodě. „Jednačtyřicetiletý řidič vozidla Škoda Octavia jel ve směru od ulice Znojemská, při odbočování vlevo narazil do protijedoucího motocyklu Kawasaki, který byl následně odražen na stojící automobil Škoda Citigo. Motocykl poté havaroval na chodníku,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Při dopravní nehodě utrpěl sedmnáctiletý motocyklista zranění a byl transportován do třebíčské nemocnice. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou u řidičů požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 110 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.
Želetava – V pátek 19. září byli policisté po sedmé hodině večer přivoláni do Želetavy, kde došlo k napadení. „Žena v bytě po předchozí rozepři se svým partnerem udeřila muže klíčem na kola. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. Muž neměl zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření. U třicetileté ženy provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 3,96 promile alkoholu,“ sdělila Jana Kroutilová. Byla nejen opilá, ale také ve špatném psychickém stavu. Po lékařském vyšetření ji policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupkového jednání proti občanskému soužití.
Jaroměřice nad Rokytnou – Pět zraněných si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo v sobotu 20. září v Jaroměřicích nad Rokytnou. Před třetí hodinou odpoledne jel jednadvacetiletý řidič motocyklu Suzuki po ulici Havlíčkova ve směru k ulici Tyršova. Při průjezdu křižovatkou narazil do vozidla Škoda Superb, jehož řidič jel po hlavní silnici. Řidič motocyklu se při nehodě zranil a byl letecky transportován do brněnské nemocnice. Zranění utrpěla také jeho spolujezdkyně, řidič osobního vozidla a jeho dvě spolujedoucí, všichni byli převezeni na ošetření do nemocnice. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. U řidičů provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu nezjistili. Dopravní nehodu policisté šetří.