Na Vysočině očekáváme místy ledovku
Profilovka
18. 04. 2024
visibility 2356
VYSOČINA - Aktuální meteorologická předpověď avizuje už od pátku 19. dubna ve vyšších polohách regionu přeháňky, které mohou především v ranních hodinách vlivem nízkých teplot namrzat. Sobota nás na Vysočině může překvapit místy i sněhem ve středních a místy i popraškem a námrazou i v nižších polohách. Opět s teplotami kolem 1 °C. Během neděle je avizována obdobná povětrnostní situace.
 
Krajští silničáři na Vysočině situaci stále monitorují a upozorňují především řidiče, kteří už svá vozidla přezuli, aby v případě nepříznivého (tedy zimního) počasí zvážili nutnost výjezdů s ohledem na rizika, která mohou nastat a také zohlednili své řidičské zkušenosti. 
 
Obecně platí, že pokud vznikne zimní povětrnostní situace mimo zimní období, pak se závady ve sjízdnosti komunikací zmírňují bez zbytečných odkladů přiměřeně k vzniklé situaci. Neplatí stanovené zimní lhůty pro zmírňování závad ve sjízdnosti a údržba se neorganizuje dle plánu zimní údržby. S ohledem na teplé jarní počasí v uplynulých týdnech se už rozběhla letní údržba, čemuž odpovídá i skladba a nasazení silniční techniky a omezenější možnosti pohotovosti nasazení sypačů s posádkami.
 
⚠️ Výstraha ČHMÚ:
🌡 Na naše území proudí studený vzduch od severu, ve kterém budou nejnižší teploty v noci na pátek 19. 4. klesat na +2 až -2 °C, ve východní polovině území až k -4 °C. Na většině území se očekává mráz, který může poškodit vegetaci, zejména ovocné stromy nebo vzešlou zeleninu. Po přechodně teplejší sobotní noci, očekáváme další mrazivé noci v neděli 21. 4. a v pondělí 22. 4.
 
Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image