O Zlatý list soutěžili žáci z celé Vysočiny
Profilovka
16. 05. 2024
visibility 672

Český svaz ochránců přírody pořádá letos již 52. ročník tradiční soutěže Zlatý list. Krajské kolo této celostátní soutěže pro mladé přírodovědce se konalo ve dnech 2.–3. 5. 2024 v Křižanově u Velkého Meziříčí.

Letos se sjelo 102 žáků z celého kraje,” uvedla Iva Kopecká z Chaloupek o.p.s., které akci pro kraj Vysočina pořádají. Chaloupky dlouhodobě působí v oblasti ochrany přírody a environmentálního vzdělávání.

Kolektivy dětí ve věku ZŠ soutěžily v šestičlenných družstvech rozdělených na dvě tříčlenné hlídky. První den měly týmy za úkol představit a obhájit praktickou práci pro přírodu.

Druhý soutěžní den se účastníci vydali plnit úkoly na terénní stezku, která prověřila znalosti dětí z různých přírodovědných oborů živé i neživé přírody. Ani vydatný déšť v závěru soutěže dětem neubral nadšení a elán. Patří jim velká pochvala,” řekla Iva Kopecká.

Týmy v jejich zápalu přijel podpořit i Ing. Pavel Hájek, radní Kraje Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, kterého mohly děti potkat i na soutěžních stanovištích. Zároveň spolu s ředitelem Chaloupek RNDr. Jozefem Zeťkem předal drobné odměny všem zúčastněným a vyhlásil celkové vítěze krajského kola.

Národní kolo se uskuteční od 16.-21.6.2024 nedaleko Plzně. V něm budou Vysočinu zastupovat v mladší kategorii děti ze Záchranné stanice Pavlov a ve starší kategorii se představí žáci Ad Fontes Gymnázium z Jihlavy.

Text foto: Monika Dokulilová

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image