1. zápas čtvrtfinále: SK Jihlava - JVSK SLZA Okříšky 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)

Branky a asistence Okříšek:
2. Sýkora (Přidal), 14. Novák (Fiala, Sýkora).
Sestava Okříšek:
Pojer - Pysk, Riedl, Benáček, Brychta, Gric, Hanzl, Šerý, Vilímek - Malý, Fiala, Novák, Sýkora, Přibyl, Přidal, Štos, Fila, Chlubna, Němec.

Okříšky vstoupily do série výborně a ve 2. minutě si skvěle rozdala trojice Přidal, Přibyl a Sýkora míček v útočném pásmu a Tomáš Sýkora krásnou střelou z vrcholu kruhů odšpuntoval prvním gólem zápas. Okříšky měly v první třetině více ze hry a ve 14. minutě šly do dvoubrankového vedení. Sýkora nahrál míček na vrchol kruhů Fialovi, ten si popotáhl míček a přihrávkou vyzval Michala Nováka ke střele, jehož bomba zapadla do horní poloviny branky domácího Čáry. Okříšky šly tedy po první přestávce do kabin za stavu 0:2. Úvod druhé třetiny se však hostům vůbec nepovedl. Dva nedůrazy v obranné fázi hry znamenaly během 29 vteřin srovnání na 2:2.

Okříšky přestaly hrát svoji hru a Jihlava v 28. minutě dokonce šla poprvé v zápase do vedení 3:2. Třetí třetina, jakožto převážná většina zápasu, byla rozkouskovaná řadou přerušení, zvláštních rozhodnutí sudích, a tak kouzlo zápasu play-off nebylo dnes takové, jak se od tohoto duelu čeká. Okříšky v zápase přestřílely Jihlavu 31:42, ale další branku již nepřidaly, a Jihlava tak první zápas vyhrála těsně 3:2.

2. zápas čtvrtfinále: SK Jihlava - JVSK SLZA Okříšky 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)

10. Riedl (Novák, Fiala), 27. Novák (Mejzlík, Fiala), 28. Přibyl (Mejzlík).
Pojer (31. Musil) - Benáček, Gric, Šerý, Riedl, Pysk, Němec, Hanzl - Mejzlík, Fiala, Novák, Dočekal, Přibyl, Široký, Chlubna, Doležal, Fila, Štos.

Oproti prvnímu zápasu šli do vedení v 5. minutě domácí, ale netrvalo dlouho a Okříšky srovnaly krok. Novák přihrál Fialovi, který v přesilové hře vystřelil, odražený míček od zadního mantinelu jako první našel Tomáš Riedl a pohotovou dorážkou vyrovnal na 1:1. Tímto stavem první třetina skončila a na další gól si diváci, kterých se v Jihlavě sešlo okolo 130, museli počkat do 22. minuty, kdy domácí využili přesilovou hru. Jihlava odskočila o dvě minuty později do dvoubrankového vedení, ale SLZU to nepoložilo. Nejprve Fiala vybojoval míček za brankou, posunul ho před brankoviště na Mejzlíka, který vyzval ke skórování Michala Nováka, který střelou do horní poloviny branky snížil na 3:2. Minutu poté Mejzlík podržel míček v útočné třetině, vyjel k modré čáře a vystřelil míček na domácího brankáře.

Odražený balónek si našel jako první Jan Přibyl a pohotovou dorážkou vyrovnal na 3:3. Domácí však přece jen šli do druhé přestávky s vedením, když 2 vteřiny před koncem druhé periody proskákal míček k Bakusovi, který poslal Jihlavu znovu do vedení. Třetí třetina přinesla boj ve velmi horkém počasí. Okříšky musely otevřít hru a snažily se vyrovnat. K tomu byl nejblíž Novák, kterého vyslal do samostatného úniku Mejzlík, ale bohužel brankou tato šance neskončila. S otevřenou ofenzivní hrou se však otevíraly logicky prostory pro domácí, kteří toho před koncem využili a dvěma trefami rozhodli o vítězství 6:3 a navýšení série na 2:0.

V obou zápasech se hrály vyrovnané duely, ale Jihlava prozatím lépe využívá své příležitosti. Třetí duel se v Okříškách uskuteční v sobotu 13. dubna v 11 hodin. Případný čtvrtý zápas o den později ve stejný čas.